چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۰۱:۴۵ شناسه :۱۰۷۷۷۵۶

با کوتاهی مجدد مسئولین نظارتی در تبریز؛

دعوت از مداحی که خط خود را با تشیع لندنی تمییز نکرده!

با کوتاهی مجدد مسئولین نظارتی، مداحی که سابقه حضور در مراسمات جریان منتسب به شیعه لندنی داشته، برای حضور در مراسمی به تبریز دعوت شده است.

به گزارش تبریز بیدار ، پیش تر طی گزارش های خبری از ردپای مکتب انحرافی تشیع لندنی در تبریز صحبت شد تا جایی که واکنش های تندی از سوی حامیان این جریان در تبریز روبرو شد.

علی رغم روشنگری های صورت گرفته،  یکی از هیات عزاداری تبریز در اقدامی سوال برانگیز، اقدام به دعوت از مداحی کرده که سال ها قبل در هیات منتسب به جریان شیرازی در کنار تصویر محمد و صادق شیرازی مداحی کرده و هیچ گاه خط و خطوط خود با این مکتب انحرافی را بصورت شفاف بیان نکرده است.

علاوه بر این،  وی پیش تر دیدار خصوصی با سید صادق شیرازی داشته که بعدها بدنبال فشار افکار عمومی، با ادبیاتی ملایم در صدد برائت صوری از این جریان بود.

این مداح در سابقه خود خواندن اشعاری در لعن مقدسات اهل سنت(ع) به چشم می خورد و تا جایی که سال های گذشته در شبکه های ماهواره ای وابسته به جریان شیعه لندنی هم حضور یافته بود.

وی  اگر در یک سخنرانی خود را از اتهام ضدانقلاب بودن مبرا دانسته و نسبت به مقام معظم رهبری ابراز ارادت نموده اما  هیچگاه از جریان تکفیری مدعی تشیع ابراز برائت نکرده بلکه در سخنانی عجیب، موضوع وحدت را منحصر در شهرهایی دانسته که جمعیت شیعه و سنی در آن ممزوج هستند.

او در یک مصاحبه در پاسخ به سوالی در مورد شیعه انگلیسی با رد تلویحی انتساب شیعه لندنی به سیدصادق شیرازی گفته است: «سوال اول من این است که اصلاً تشیع انگلیسی و تسنن آمریکایی یعنی چه؟ اصلاً این‌هایی که شروع می‌کنند برعلیه گروه‌ یا فرقه‌ای خاص صحبت می‌کنند می‌دانند حضرت آقا پیرامون مکتب تشیع چه گفتند؟ کِی مدنظر حضرت آقا شخص بوده است!!...»

گفتنی است جریان مزدور و تفرقه افکن شیرازی، مدت ها است تحرکات پراکنده‌ای را در تبریز داشته که هوشیاری بیش از پیش هیاتی ها را می‌طلبد.

احتمالا متولیان هیات دعوت کننده از این مداح از سوابق این فرد مطلع نبوده‌اند اما جا دارد تا برای دعوت از مادحین و سخنرانان مختلف، پیشینه آنان مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

تبریزبیدار همانند سلسله گزارش های قبلی خود مجددا سراغ مدیران استانی ذیربط رفته که طبق معمول پاسخ تماس و پیام ها را ندادند.


در همین باره بیشتر بخوانید...

خطبایی که راهشان به شبکه ماهواره ای و بیت شیرازی کج شد

حلقه هیاتی های تبریز با «مرسدس بنز»

شهادت فاتح حرمین اهل بیت(ع) آزمونی برای تمییز هیآت حسینی و لندنی