یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۷:۴۵:۲۱ شناسه :۱۰۷۹۹۸۳

از ویلاهای چالوس چه می دانید؟

موقعیت جغرافیایی شهر چالوس در کنار امکانات رفاهی و جاذبه‌های گردشگری فراوان سبب شده تا این شهر به یکی از پرطرفدارترین شهرهای شمالی کشور تبدیل شده و محبوبیت خاصی نزد مسافران پیدا کند.

به گزارش تبریز بیدار ، شهرهای شمالی کشور از قبیل نوشهر، چالوس، رامسر و... از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین شهرهای ساحلی مازندران محسوب می شوند که افراد زیادی هر ساله، با هدف تفریح و گردش به این شهرها سفر می کنند و متقاضی «خرید ویلا در شمال» هستند.ویلا در شهر ساحلی چالوس به یکی از بازارهای پر جنب و جوش خرید و فروش ویلا تبدیل شده و علت این محبوبیت را می شود در مواردی مثل دسترسی آسان به ساحل دریای خزر، امکانات تفریحی و رفاهی، جاذبه‌های گردشگری متنوع و ... جست و جو کرد. در اینجا تلاش خواهیم کرد تا دلایل محبوبیت خرید و فروش ویلا در شهر چالوس را بیان کنیم و راهنمای جامعی در این ارتباط در اختیارتان قرار بدیم.

Image title

همه چیز درباره ی شهر ساحلی چالوس

چالوس یکی از پرطرفدارترین و توریستی‌ترین شهرهای ساحلی استان مازندران به شمار میره که هر ساله مقصد بسیاری از گردشگرانه. این شهر در غرب مازندران قرار دارد و بخش شرقی آن در ناحیه کُجور و بخش غربی اون در منطقه‌ی کلارستاق قرار دارد.

این شهرستان در آخرین سرشماری کشوری، 116542 نفر جمعیت داشته و با توجه به ساحلی بودن، امکانات تفریحی و رفاهی گوناگون و شرایط آب و هوایی مطبوع به یکی از بهترین تفرجگاه‌های شهری استان تبدیل شده است. از این رو، بسیاری از افراد تمایل دارن تا به خرید ویلا در شهر ساحلی چالوس اقدام کنند.

دسترسی آسان به ساحل دریای خزر، جاذبه‌های گردشگری، شهرک‌های توریستی، ویلا‌ها و اقامتگاه‌های شیک و مجهز، امکانات رفاهی متعدد و... در کنار هم سبب شدن تا شهر چالوس مورد توجه‌ی بسیاری از مردم قرار بگیرد و منبع درآمدی برای ساکنین این شهر فراهم شود.

چالوس و محبوبیت آن نزد مسافران

همانطور که اشاره شد، موقعیت جغرافیایی شهر چالوس در کنار امکانات رفاهی و جاذبه‌های گردشگری فراوان سبب شده تا این شهر به یکی از پرطرفدارترین شهرهای شمالی کشور تبدیل شده و محبوبیت خاصی نزد مسافران پیدا کند.

شهر ساحلی چالوس از شهرهای سرسبز غرب مازندران محسوب می شود که در کنار سواحل متعدد، دارای جاذبه‌های طبیعی بکر و تاریخی بی‌شماری اسا.

در نتیجه، بسیاری از مسافران ترجیح میدن تا سفر به این شهر توریستی، با امکانات تفریحی و رفاهی بسیار رو تجربه کنن و از سفر به این شهر لذت ببرن. علاوه بر اون بسیاری از افراد، با توجه به جاذبه‌های گردشگری متنوع چالوس، به «خرید ویلا در شهر چالوس» علاقه دارند.

Image title

اشتیاق تهرانی‌ها به ویلا در شهر ساحلی چالوس

شهر چالوس با توجه به موقعیت قرارگیری، همواره مورد توجه تهرانی‌ها و کرجی‌ها بوده و بسیاری از ساکنین پایتخت برای گذراندن اوقات فراغت و تفریح، سفر به شهر چالوس مازندران رو در اولویت خودشون قرار می دهند.

بسیاری از تهرانی‌ها به خرید ویلا در چالوس اشتیاق زیادی نشون می دهند و علاقه دارند تا ویلایی در این شهر ساحلی داشته باشند. از دلایل اشتیاق تهرانی‌ها به ویلا در شهر ساحلی چالوس، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • دسترسی آسان از طریق جاده‌ کندوان
 • سواحل زیبای شهر چالوس از قبیل ساحل سیترا، ساحل نمک آبرود و مجموعه‌ی ساحلی البرز
 • جاده‌های جنگلی
 • جاذبه‌های طبیعی و گردشگری
 • جاذبه‌های تاریخی
 • امکانات تفریحی و رفاهی و...

چند امتیاز مثبت در خرید ویلاهای چالوس

همواره خرید ویلا در شمال، برای ساکنین استان‌های دیگه جذابه. حالا اگه ویلا‌ی ساحلی در چالوس باشه که نور علا نوره! علت محبوبیت خرید ویلا در شهر ساحلی چالوس در امکانات تفریحی و جاذبه‌های گردشگری این شهر خلاصه نمیشه و از دلایل محبوبیت دیگه‌ی ویلا در چالوس، می تاونیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • سرمایه‌ی بالقوه؛ هر زمان که صاحب ویلا تصمیم به فروش ویلا بگیره، به راحتی این کار صورت میگیره.
 • دسترسی آسان؛ نزدیک بودن به ساحل دریای خزر، مراکز شهری، جاذبه‌های تفریحی و...
 • همجواری با دیگر شهرهای توریستی استان مازندران چون نوشهر، کلاردشت، رامسر و...
 • آب و هوای مطبوع و دلپذیر علی الخصوص برای افراد دارای مشکل تنفسی و...

Image title

انتخاب شما چه نوع ویلایی در چالوس است؟

طبق آمار رسمی، اغلب مسافرانی که برای تفریح و خوشگذرانی به شمال کشور می روند، اولویت اولشون استان مازندران است.

زیرا شهرهای ساحلی زیادی با امکانات متنوع در این استان وجود دارد که هر کدوم دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند و شهرهای نوشهر و چالوس با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص به بهشت ایران مشهورند. بنابراین مقصد بسیاری از مسافران، برای خرید ویلا محسوب می شوند.

به طور کلی اولویت اول خرید ویلا در چالوس، مناطق ساحلی یا اصطلاحا ویلاهای ساحلی است، تا در کنار سواحل زیبای دریای خزر، بتوان از امکانات رفاهی و تفریحی اون هم لذت برد.

در کنار خرید ویلاهای ساحلی چالوس، ویلاهای جنگلی هم طرفداران خاص خودشون را دارند و گذراندن اوقات فراغت در طبیعت بکر این شهرستان مورد توجه بسیاری از افراد است. اگر به دنبال خرید ویلا در چالوس هستید، توصیه می کنیم به موارد زیر حتما توجه کنید:

 • موقعیت قرارگیری ویلا و محیط شهر (دسترسی به مراکز درمانی، امکانات رفاهی و ...)
 • دسترسی آسان به سواحل دریای خزر و جنگل
 • برخورداری از امکاناتی مثل انشعابات، ایمنی ساختمان و ...
 • قرارگیری در محیط خلوت با امنیت بالا

معایب بازار خرید و فروش ویلا در شهر ساحلی چالوس

در کنار پیدا کردن ویلای ایده آل و مناسب در شهر ساحلی-جنگلی چالوس، قیمت ویلا در چالوس برای بسیاری از خریداران اولویت دارد و بسیار حائز اهمیت است. این رنج قیمتی تحت تاثیر فاکتورهای مختلف تعیین می شود.

شاید ذکر این نکته که بازار خرید و فروش ویلا در شهر ساحلی چالوس با معایبی هم همراه است، کمی تعجب برانگیز باشد.

اما در حقیقت، خرید و فروش ویلا در چالوس دارای معایبی هم است. از جمله‌ی آنها، می توانیم به ضرر ناشی از عدم آگاهی خریدار، تعداد زیاد مشاور املاک مسئله‌دار، وجود دلال‌ها و سودجوها در بازار خرید و فروش و... اشاره کرد.

Image title

از سودجوهای بازار خرید و فروش ویلا در شهر ساحلی چالوس غافل نشوید!

بدون تردید پتانسیل ویژه‌ی شهرهای شمالی کشور از جمله چالوس، نوشهر، رامسر و ... سبب شده تا بسیاری از افراد به خرید ویلا در شهر ساحلی چالوس با هدف سرمایه گذاری رور بیارند. اما اگه مراقب نباشید، ممکن است با ضرر و زیان هنگفتی مواجه شوید.

رونق خرید و فروش ویلا در شهر ساحلی چالوس، این امکان را هم فراهم کرده تا دلال‌ها و سودجوهایی در بازار خرید و فروش ویلا مشغول فعالیت شوند که اگه از آنها غافل شوید، بدون شک با خسارت زیادی مواجه می شوید.

بسیاری از این سودجو‌های بازار خرید و فروش ویلا در چالوس، با انتشار آگهی فروش ویلا ارزان در شمال، مشتری را ترغیب به بازدید می کنند و به محض حضور مشتری، از فروش آن ویلا به شخص دیگری حرف می زنند.

در عین حال مورد دیگری را هم به مشتری معرفی می کنند که در واقع مشکلاتی چون بی سند بودن، در بافت کشاورزی بودن، عدم وجود انشعابات، فروش ویلا به افراد مختلف و... دارند. بنابراین هنگام خرید ویلا در مازندران با افراد مطلع مشورت کنید تا گرفتار چنین سودجویانی نشوید!

برای پیدا کردن کردن مشاورین متخصصی که به شما در خرید ویلای مورد نظرتان کمک کنند، به «سایت 2نبش» سر بزنید.