پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۸:۰۳:۳۰ شناسه :۱۰۸۰۸۰۸

بیگی در گفتگو با تبریزبیدار:

هر آسیبی از ناحیه کشورهای درگیر به داخل مرزهای ما، قابل پیگیری است

نماینده مجلس شورای اسلامی بر پیگیری راکت های سرگردان برخورد شده به روستاهای خداآفرین تاکید کرد.

احمد علیرضا بیگی در گفتگو با تبریز بیدار  در واکنش به اصابت راکت های خمپاره به روستاهای خداآفرین در آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: اگر گزارش وزارت خارجه و مرزبانی واصل شود که این راکت ها از ناحیه کدام کشور است باید به آن کشور تذکر داده شود و در صورت تکرار، برخورد قانونی انجام شود.

وی افزود: اگر از طرف کشور های درگیر مناقشه (ارمنستان و جمهوری آذربایجان) لطمه ای به جان شهروندان و اموال عمومی وارد شود، مرزبانی ما باید به همتای مرزبانی کشور مقابل تذکر دهد.

Image title

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزارت خارجه حتما پیگیر این موضوع باشد و بر طبق مستندات مرزبانی عمل کند.

وی با اشاره به دعوت ایران از طرفین مناقشه به خویشتن داری و آرامش گفت: اتفاقات صورت گرفته در مرزهای ما رصد می شود و اگر باشد آسیبی از هر کشور وارد جمهوری اسلامی ایران شود. حتما قابلیت پیگیری دارد.

گفتنی است ظهر امروز خمپاره نامعلوم که در درگیری اخیر میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان شلیک شده است به روستای پرویزخانلو از توابع بخش گرمادوز شهرستان خداآفرین اصابت کرد و در این حادثه ۶ واحد از خانه‌های روستایی تخریب شد و یک کودک در این روستا مجروح شده که بلافاصله به درمانگاه منتقل گردید.