دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۲۸:۳۵ شناسه :۱۰۸۰۸۲۲

مسئول موسسه قفقاز و آناتولی دانشگاه‌ تبریز:

حمایت اصولی ایران از شیعیان آذربایجان ادامه خواهد داشت

مسئول موسسه قفقاز و آناتولی دانشگاه‌ تبریز بر حمایت اصولی ایران از شیعیان آذربایجان و مدیریت توطئه های دشمنان در منطقه قره باغ تاکید کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، احمد فرشبافیان روز یکشنبه در «کنفرانس علمی جنگ قره باغ، بیم‌هاو امیدها» اظهار داشت: وضعیت منطقه بسیار مهم و حساس و مرتبط به تمام دلسوختگان جهان اسلام به ویژه ایران و منطقه آذربایجان است.

مسئول موسسه قفقاز و آناتولی دانشگاه‌ تبریز با بیان اینکه کشورمان بارها در موقعیت های حساس در منطقه و جهان اسلام قرار گرفته و در هر دوره با تدابیر رهبر معظم انقلاب از معرکه رد شده‌ایم، افزود: امیدواریم از این موقعیت که تاثیر مستقیم و غیرمستقیمی بر جمهوری اسلامی ایران دارد، با موفقیت رد شویم.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر با حضور پررنگ صهیونیست‌ها در منطقه و تاسیس سفارت‌خانه و فروش سلاح روبرو هستیم.

فرشبافیان گفت: کشور ترکیه زمانی در صدد انعقاد قرارداد با ارمنستان بود و الان بعد از ۱۰ سال و تغییر صحنه در جایگاه دیگری دارد.

مسئول موسسه قفقاز و آناتولی دانشگاه‌ تبریز گفت: در حال حاضر ترکیه به خاطر انتقام برخی کارها و تعرض به برخی مناطق در جبهه سوریه سعی بر ایجاد گره در منطقه قره‌باغ دارد.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ضمن تداوم حمایت اصولی خود از شیعیان آذربایجان و تمامیت ارضی این کشور، هر گونه توطئه دشمنان در قفقاز را به گونه ای مدیریت می کند که طراحان این توطئه ها پشیمان شوند.