چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۰۶:۲۷ شناسه :۱۰۸۱۳۶۸

سرویس ورزشی تبریزبیدار؛

وقتی تیم، تیم است / همه برای تراکتور

تراکتور با کسب برتری ۲ بر یک مقابل ذوب آهن، ۱۶ امتیازی شده و به رده سوم صعود کرد. کسب پیروزی خارج از خانه در این دیدار در شرایطی رقم خورد که تراکتوری‌ها یکی از زیباترین بازی‌های چند وقت اخیر خود را در فولادشهر اصفهان رقم زدند.

یادداشت تبریز بیدار / تراکتور در حالی به مصاف ذوب آهن رفت که پیش از این دیدار در دو هفته اخیر علی‌رغم ارائه بازی های زیبا و روند رو به رشدی که از این تیم شاهد بودیم، در کسب برد ناکام بود. انسجام تیمی که در چهار هفته اخیر از تراکتور شاهد بودیم، در هفته دهم نیز تداوم داشت و سومین برد را با شجاعی برای پرشورها به ارمغان آورد. تراکتور با حفظ روند یاد شده نشان داد که به معنای واقعی کلمه یک تیم است و نتایج مقعطی نمی‌تواند در روی روند رو به رشد این تیم اثری داشته باشد.

یک برد پرشورپسند / فوتبال زیبا با تراکتورِ شجاعی

مهمترین ویژگی تراکتورِ شجاعی، ارائه فوتبال زیباست. تراکتور این روزها همان فوتبالی را بازی می‌کند که هوادارانش دوست دارند. این تیم حتی بعد از زدن گل در خانه حریف نیز همچنان هجومی بازی می‌کند و عطش گلزنی‌اش فروکش نمی‌کند. در طول ۹۰ دقیقه بازی با ذوب آهن، شاگردان شجاعی از هر فرصتی برای حمله استفاده کردند و به قدری در این کار استمرار داشتند که با وجود درخشش دروازه‌بان تیم حریف، دو بار موفق به گلزنی شدند. کسب برد همیشه شیرین است اما اگر برد همراه با فوتبال زیبا باشد، آن دیدار به یک بازی پرخاطره برای هواداران تبدیل می‌شود، درست مثل بازی این هفته با ذوب آهن.

همه برای تراکتور

تراکتور در بازی با ذوب‌آهن دو ستاره شاخص خود را در اختیار نداشت. اشکان دژاگه و احسان حاج صفی به دلیل مصدومیت قادر به همراهی تراکتور در بازی هفته دهم نبودند. با وجود اینکه نمی‌توان به هیچ عنوان منکر تاثیر بالای این دو ستاره روی بازی تراکتور بود اما در غیاب آنها، بازیکنان جایگزین به خوبی توانستند از پس وظایف محوله بر آمده و نشان دهند که تراکتور یک تیم است و همه برای آن می‌جنگند و هر بازیکن در هر جایگاهی توان همراهی تیم در جهت رسیدن به اهداف پیش رو را دارد.