پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۵۲:۱۰ شناسه :۱۰۸۱۶۶۵

واکنش شهرداری به گزارش تبریزبیدار؛

مزار هیچ شهیدی در آرامستان ستارخان تخریب نشده

شهردار منطقه ۱۰ تبریز اظهار داشت: هیچ گونه تخریبی در مزار شهدای آرامستان ستارخان اتفاق نیفتاده است

به گزارش تبریز بیدار ، بدنبال انتشار گزارش این سایت خبری پیرامون وضعیت نامعلوم مزار شهدای آرامستان ستارخان تبریز، (جزئیات و تصاویر را اینجا ببینید+) شهرداری واکنش نشان داد.

رسول وظیفه شناس شهردار منطقه 10 با بیان اینکه شهدا ولی نعمت و تمام وجود ما هستند و همه ما مدیون آنها هستیم، خاطر نشان کرد: در عملیات احداث پروژه پارک ستارخان منطقه ایده لو هیچ گونه قبور شهدا تخریب نشده و نخواهد شد.

او با تاکید بر اینکه با وجود قبور مطهر شهدا فضای معنوی با عطر و بوی شهدا در این مکان ایجاد شده است، عنوان کرد: قصد داریم با ایجاد فضای سبز در این مکان، اهالی منطقه ضمن بهره مندی از فضای پارک، از حال و هوای معنوی قبور شهدا نیز بهره ببرند.

شهردار منطقه ۱۰ تبریز ضمن تاکید بر حفظ وضع موجود مزار شهدا اظهار کرد: به برکت همکاری اداره اوقاف و طبق هماهنگی که با بنیاد شهید داشته ایم، تقریبا هر ماه و با حضور خانواده های معظم شهدا به این مکان سرکشی می‌شود.

او با بیان اینکه شهدا مظهر و نماد مقاومت کشور هستند تصریح کرد: در راستای ارج نهادن به مقام شامخ شهدا، مقبره شهدای مدفون در آرامستان ستارخان و مرمت  قبور شخصیت های برجسته آرمیده با پیشرفت ۹۰ درصدی مقاوم سازی و ساماندهی شده اند.

همچنین ایرج شهین باهر شهردار کلانشهر تبریز نیز با اشاره به احداث پارک در محل آرامستان ستارخان تا خرداد 1400  گفت: پیش از این گورستان ستارخان در یکی از مناطق کم برخوردار تبریز به معضلی تبدیل شده بود که بهداشت و امنیت و آرامش اهالی منطقه را تهدید می کرد.

او یادآور شد: با همراهی و تعامل تمام مدیران شهری، امام جمعه محترم تبریز، دادستان و رئیس کل دادگستری استان احداث پارک ستارخان در قلب منطقه محروم طراحی شد که هم اکنون عملیات عمرانی آن در حال اجرا است.

شهردار تبریز مساحت پارک ستارخان را سه و نیم هکتار عنوان کرد و گفت: جای چنین پارکی در این منطقه بسیار خالی بود و اهالی مجبور بودند برای استفاده از فضای سبز به نقاط دوردست شهر سفر کنند و حال قطعا کاهش عبور و مرور شهری و ترافیک، از دستاوردهای احداث این پارک خواهد بود.

ایرج شهین باهر درباره کاربری های در نظر گرفته شده برای پارک ستارخان، گفت: در این پارک فضای بازی کودکان، زمین ورزشی، فضای فرهنگی و کتابخانه در دل فضای سبز احداث و به شهروندان عزیز منطقه تحویل داده می شود.

انتهای پیام/اخبار مرتبط:

از یکسان سازی تا رهاسازی مزار شهدا