یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ ۱۵:۴۶:۲۶ شناسه :۱۰۸۱۸۶۸

تبریزبیدار گزارش می دهد؛

پاکدستی نظافت چی در بازگرداندن سکه های ارباب رجوع

نیروی خدماتی پاکدست اداره ثبت اسناد تبریز، سکه های یک شهروند به ارزش حدود ۸۰ میلیون تومان را به صاحبش برگرداند.

سرویس اجتماعی تبریز بیدار علیرضا صادقی شهروند تبریزی که هفته گذشته برای انجام کار اداری به اداره ثبت اسناد استان واقع در میدان ساعت رفته بود، مقداری سکه طلا به ارزش ریالی 800 میلیون ریال را گم می کند.

از قضا یکی از کارمندان پاکدست این اداره با این سکه ها روبرو شده و آنها را طی مراحل اداری به صاحب خود برمی گرداند. 

نظافت چی پاکدست

صادقی (صاحب سکه ها) در تشریح ماجرا به تبریزبیدار می گوید: روز یکشنبه بود که به اداره ثبت اسناد تبریز مراجعه کردم و هفت عدد سکه تمام بهار همراه داشتم. مقابل اتاق فتوکپی این اداره، بدون اینکه متوجه شوم، کیسه نایلون حاوی سکه ها را گم کردم و گویی به زمین افتاده بود.

وی می‌افزاید: بعد از اتمام کارم در آن اداره، در بازار متوجه شدم که سکه ها گم شده و بلافاصله به اداره برگشتم و جویای موضوع شدم و مرا به سراغ نیروی خدمات اداره راهنمایی کردند تا از او جویا شوم.

این شهروند تبریزی نحوه مواجهه خود با آقای غلامی (نظافت چی اداره) را چنین شرح می دهد: آقای غلامی ابتدا جانب احتیاط را رعایت کرد تا از تعلق سکه ها به من اطمینان حاصل کند، در وهله اول به من گفت درون زباله ها را بگردم و وقتی متوجه شد که سکه ها واقعا برای من است، گفت که سکه ها پیش اوست. بعد از پذیرایی به گفت صبح فردا به اداره بیایم تا مسئول حفاظت فیزیکی اداره مساله را تأیید کرده و سکه ها را تحویل بگیرم. فردای آن روز بعد از چک کردن دوربین ها و طی شدن پروتکل های حفاظتی، سکه ها را تحویل گرفتم.

Image title

دلِ مبرا از وسوسه با لذت نان حلال

این شهروند با اظهار خوشحالی از پاکدستی این نیروی خدمات می‌گوید: فردای آن روز با جعبه شیرینی و هدیه ناچیزی از این مرد پاک دست تشکر کردم. حتی به او گفتم که یکی از سکه ها را برای خودش بردارد ولی او قبول نکرد.

آقای فرخ غلامی نیروی خدماتی پاکدست قصه ما در خصوص جزئیات ماجرا به تبریزبیدار می گوید: وقتی سکه ها را پیدا کردم باور نکردم که اصل باشد و آن کیسه را به آبدارخانه گذاشتم. بعداً که آقای صادقی آمدند و با اطمینان خاص موضوع گم شدن سکه ها را مطرح کرده و مشخصات دادند، به اصل بودن سکه ها پی بردم. بعد از آن سکه ها را به مسئول حراست اداره دادم تا بعد از انجام پروتکل ها، به ایشان بازگردانده شد. 

وی در خصوص امانتداری خود می گوید: به این افتخار می‌کنم هر جا حضور داشتم و خدمت کردم، سعی بر امانتداری داشته ام. ذره ای چشم داشت به یک ریال از سکه ها نداشتم چون قرار است درآمد حلال به خانه ببرم و این برایم افتخار است.

Image title

اشک شوقی که میلیاردها ارزش داشت

وی می‌افزاید: بعد از تحویل سکه ها، آقای صادقی از خوشحالی گریه کردند و به من هدیه دادند. خوشحالی ایشان و تبریکات همکارانم در اداره برایم یک دنیا ارزش داشت. ارزش خوشحالی ایشان و تبریکات همکارانم میلیاردها بیشتر از قیمت آن سکه ها بود. مدیر اداره نیز از من تشکر کرده و گفت خوشحالم که این چنین نیرویی داریم.

غلامی خاطر نشان می کند: این چندمین مورد مشابهی است که برایم اتفاق می افتد؛  یکبار در بانک یک میلیون و نیم به من پول اضافی داده بودند و یکبار دیگر اشتباهی از شخص دیگری هفت میلیون تومان به اشتباه به دست من رسیده بود که همه آنها را به صاحبشان برگرداندم.


گفتگو از امیررضا فرامرز


انتهای پیام/