چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۵:۱۶:۰۷ شناسه :۱۰۸۱۹۹۷

مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا مطرح کرد؛

نجات صنعت چرم استان با اقدامات حمایتی

مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا گفت: صنعت چرم استان به واسطه سومدیریت و واردات بی رویه، در آستانه نابودی بود که با حمایت ویژه بسیج سازندگی، دوباره احیا شده است.

به گزارش تبریز بیدار ، سرهنگ محمد اسکندری، ظهر روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: هدف اصلی بسیج سازندگی، خدمت به محرومین و محرومیت زدایی است، لذا با توجه به همین رویکرد، اکثر پروژه‌های عمرانی بسیج سازندگی در مناطق محروم قرار دارد.

وی افزود: به ادارات و نهادها اعلام می‌کنیم که در سخت‌ترین و صعب العبورترین جایی که احساس می‌کنند نمی‌توانند پروژه‌ای اجرا کنند، بسیج سازندگی با همه توان حاضر به انجام این کار است.

بسیج در خط مقدم مبارزه با کرونا

اسکندری در ادامه خاطرنشان کرد: در طرح شهید قاسم سلیمانی که توسط وزارت بهداشت برنامه ریزی شده است، سه تیم مراقبت، نظارت و حمایت، برای قطع کردن زنجیره کرونا، فعالیت می کنند که بسیج سازندگی وظیفه انجام فعالیت‌های حمایتی را بر عهده گرفته است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا، با اشاره به اقدامات این سازمان در بحران کرونا گفت: از روز اول شیوع این ویروس منحوس، بسیج سازندگی وارد عرصه شد و امروز مسئولیت‌های سنگین‌تری برای ریشه کنی کرونا، به ما محول شده است.

وی افزود: سعی داریم با شناسایی افراد پر خطر، افراد آسیب پذیر مالی، و کاستن تجمعات غیر ضروری، اقدامات خود را در مقابله با کرونا پیش ببریم. 

اسکندری بیان کرد: بسیج سازندگی حمایت از خانواده‌های آسیب پذیر کرونا را از مدت ها پیش در قالب رزمایش کمک مؤمنانه در تمام شهرستان های استان انجام داده است.

کمک به مشاغل خانگی و بنگاه های کوچک

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان گفت: اقتصاد مقاومتی و کمک به بنگاه های کوچک و زود بازده، موضوعی است که سال هاست مورد تأکید مقام معظم رهبری است و ما هم با اطاعت از فرامین رهبر بزرگوار، همیشه از مشاغل خانگی، زود بازده و خویش فرمایی حمایت کرده‌ایم.

وی گفت:  صندوق های قرض الحسنه در مناطق مختلف استان تأسیس شده است که با جمع آوری مبالغ خرد و تبدیل آن به مبالغ کلان، تسهیلات حمایتی کم بهره به مشاغل کوچک پرداخت می‌کنند.

 اسکندری افزود: در زمینه کمک به اشتغال، طرح ۳ ساله داریم که طبق آن برای هزاران نفر از افراد فاقد شغل در مناطق محروم و روستایی، اشتغال ایجاد خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه مهارت آموزی و آموزش علمی، برای اشتغال و افزایش تولید ضروری است گفت: وقتی برای فردی تسهیلات اشتغال زایی داده می‌شود باید در مورد آن حرفه آموزش‌ها و مهارت‌های لازم به وی داده شود تا با آگاهی و علم کامل بتواند حرکتی مستمر داشته باشد.

اسکندری افزود: در بخش‌های دیگر مثل کشاورزی، دامداری، باغبانی و … هم اگر به فعالین آن صنعت آموزش داده شود و روش‌های علمی جایگزین روش‌های منسوخ و سنتی شود، مسلماً به افزایش راندمان تولید منجر خواهد شد.

مسئول بسیج سازندگی استان با تاکید بر حمایت از صنعت چرم استان گفت: این صنعت به واسطه سومدیریت و واردات بی رویه، در آستانه نابودی بود که با حمایت ویژه بسیج سازندگی، دوباره احیا شده است.

وی گفت: صنعت چرم برای بیش از ۲۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در استان، اشتغال زایی کرده است که اگر این صنعت به کلی تعطیل می‌شد، مشکلات زیادی در پی آن ایجاد می‌شد اما با حمایت‌های ویژه ای که انجام دادیم، مانع تعطیلی آن شدیم.

تا محرومیت هست، مأموریت ادامه دارد

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان با بیان اینکه تا زمانی که محرومیت هست، مأموریت ما ادامه دارد گفت: باید با ایجاد وحدت، همدلی و مشارکت خود مردم در تمام زمینه‌ها، بتوانیم محرومیت را ریشه کن کنیم.

اسکندری در ادامه خاطرنشان کرد: اهدای جهیزیه، آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، تهیه و توزیع لوازم التحریر، مرمت و تعمیر مسکن محرومان و اشتغال زایی  از عناوین مهم خدمات بسیج سازندگی می باشد.

وی گفت: هر کاری که در بسیج سازندگی اتفاق افتاده است با همت و مشارکت مردم بوده است.

ظرفیت بسیج راهگشا برای دفع اثر تحریم های ظالمانه

مسئول بسیج سازندگی استان در ادامه افزود: در شرایط سخت کنونی که کشور با انواع تحریم های ظالمانه مواجه است و به تبع آن به لحاظ بودجه ای، دستگاه های اجرایی با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند، بهترین فرصت استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی برای تداوم خدمات رسانی به مردم است.

اسکندری در پایان بیان کرد: طرح هایی که توسط بسیج سازندگی اجرا می شود آثار اجتماعی بسیار موثر و قابل توجهی در مناطق محروم دارد که تحقق مشارکت عملی و نهادینه شدن فرهنگ مشارکت در عمران و آبادانی از جمله آنهاست.

انتهای پیام/