پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۲:۳۹:۳۱ شناسه :۱۰۸۲۰۰۹

گزارش تبریزبیدار از درگوشی ها و حواشی انتخاباتی(۴)؛

از سخنرانی منادی در ستاد پیش انتخاباتی تا کنار گذاشتن جوان پور

شنیده ها حاکی از آن است که سه نماینده عضو هیات نظارت استانی بر انتخابات شوراهای شهر در آذربایجان شرقی، عزیز جوانپور، دبیر اجرایی هیات نظارت را از جلسات بررسی صلاحیت ها کنار گذاشته اند.

به گزارش تبریز بیدار ، زنگ این انتخابات شورای شهر از بیستم اسفند 99 به صدا درآمده و قرارمان این بود گه گاه گزارشی از اخبار و شنیده های این انتخابات برای مخاطبان منتشر کنیم، این شماره چهارم همان قرار است.

سخنرانی منادی در ستاد پیش انتخاباتی

در روزهای اخیر عکسی از علیرضا منادی، نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو منتشر شده است که در جمع اعضای ستاد انتخاباتی یکی از داوطلبان شورای شهر تبریز سخنرانی می کند، برخی کاربران شبکه های اجتماعی معتقدند که حمایت علنی نماینده از داوطلب شورای شهر خلاف قانون است چون نمایندگان تنها ناظر بر روند انتخابات شورای شهر هستند، برخی دیگر معتقدند که این چنین ورودی از آنجایی که نماینده تاثیر غیر مستقیم در نظارت دارد، ایرادی ندارد، در هر حال دیگر نمایندگان تبریز تاکنون کنش علنی در حمایت از افراد نداشته اند.


کنار گذاشتن دبیر اجرایی هیات نظارت استانی از جلسات

شنیده ها حاکی از آن است که سه نماینده عضو هیات نظارت استانی بر انتخابات شوراهای شهر در آذربایجان شرقی، عزیز جوانپور، دبیر اجرایی هیات نظارت را از جلسات بررسی صلاحیت ها کنار گذاشته اند، گفته می شود گرچه دبیر اجرایی حق رای ندارد اما گویا برادر یکی از این نمایندگان امورات مربوط به جوانپور را در جلسات انجام می دهد که چنین اقدامی نیز مسبوق به سابقه نبوده است.

گویا سه نماینده قصد دارند مباحث تایید صلاحیت افراد بدون شاهد بوده و بین سه تن امانت بماند تا از تبعات آن برای خودشان جلوگیری کنند.


احیای امید برای برخی رد صلاحیت شدگان

با موضع گیری اخیر رئیس مجلس در خصوص روند تایید صلاحیت افراد برای انتخابات شورای شهر امید برخی رد صلاحیت شدگان را زنده کرده است، قالیباف گفته که هر کسی که استعلام مراجع چهارگانه مثبت دارد باید تایید صلاحیت شود و این یعنی اعمال نظر اعضای هیات نظارت و رای گیری برای صلاحیت در مورد این افراد نباید اعمال شود، گویا تعداد تعداد افرادی که در تبریز چنین وضعیتی دارند کم نیست و حال مشخص نیست هیات نظارت استانی در قبال این دستور رئیس مجلس چگونه رفتار خواهد کرد.


انتهای پیام/


در همین باره بخوانید:

پول های کلان برای انتقام گیری

پسر مالک تراکتور لیست می بندد؟!