پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۳:۴۱:۱۳ شناسه :۱۰۸۲۰۵۴

کناره گیری چهره عدالتخواه از انتخابات شورای شهر؛

بیضایی: انصرافم از کاندیداتوری، انصراف از کار انتخاباتی نیست

احمدرضا بیضایی داوطلب تایید صلاحیت شده انتخابات شورای ششم شهر تبریز با انتشار بیانیه ای از کاندیداتوری انصراف داد.

به گزارش تبریز بیدار ، متن بیانیه بیضایی بشرح ذیل است:

روز یکشنبه این هفته (نوزدهم اردیبهشت ماه) نامه انصرافم از کاندیداتوری در انتخابات شوراهای اسلامی شهر را تقدیم فرمانداری تبریز نمودم؛ لذا کاندیداتوری این حقیر در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تبریز از تاریخ ذکر شده منتفی است.


 چند مطلب که می‌تواند پاسخ سؤالات احتمالی باشد:

- انصرافم، حسب اطاعات از امر حضرت پدر بود. هرچند اقدام به این کار در این مقطع زمانی با موجبات کار سیاسیِ جمعی مغایرت داشت، رضایت پدر را - که رضایت حق را در خود و با خود دارد - بر همه چیز مقدم نموده و انصراف دادم. از برادران بزرگواری که برای منصرف کردن من از انصراف، متحمل زحمت شده و تلفنی یا حضوری با ابوی صحبت کرده بودند تشکر می‌کنم.

- مبنای منع پدر از حضورم در انتخابات را برای دوستان نزدیک توضیح داده‌ام و اجمالا مطلع هستند. اگر در انتخابات پا پیش گذاشتم و ثبت‌نام کردم از سر رسم وفا با جمع معدودی از برادرانی بود که حضور در صف آنها را به لحاظ اعتقاد نابشان به انقلاب اسلامی و اهداف و آرمانهای آن و خصوصا عدم وابستگی سیاسی‌شان به چپ و راست و سازش‌ناپذیری‌ مطلق‌شان با جریان قدرت و ثروت حاکم بر شهر تبریز و لابی‌های متصل به آنان، وظیفه انقلابی خود می‌دانستم. اکنون آن عهد اولیه از من ساقط شده اما وظایف دیگری دارم که به آنها عمل خواهم کرد.

- علیرغم اینکه در این مدت هیچ حرکتی در جهت تبلیغ و دعوت به خود انجام نداده و برای تشکیل ستاد و دیگر ملزومات رایج فعالیت‌های انتخاباتی قدمی برنداشتم، از «حواشی» بی‌نصیب نماندم. نقداً، بخاطر شیوه‌ای که داشتم متهم به ویژگی‌هایی در نزد برخی دوستان خود هستم که احتمالا با اعلام انصرافم بر حجم آنها افزوده شود. یکی دو برچسب و نسبت ناروا هم دشت کرده‌ام که بماند. علی ای حال، همه قابل اغماضند.

- انصرافم از کاندیداتوری برای انتخابات شورای شهر، انصراف از حضور در کار انتخاباتی (چه برای شورای شهر و چه برای ریاست‌ جمهوری) نیست. حالا دستم بازتر است و همچنان با افتخار در کنار جمعی از کاندیداهای عدالتخواه که با آنان برای تشکیل ائتلاف دادشهر کار کردیم هستم و وظایفی را که مِن بعد بر عهده دارم انجام خواهم داد.

- خدایا! تو می‌دانی که ما برای انقلاب اسلامی حاضریم بمیریم و برای بقای انقلاب و حفظ و حراست از ارزشها و دستاوردهای آن در هر زمان به وظایف خود در حد وسع عمل خواهیم کرد. هر قدمی که در این راه برداشته‌ایم در جهت رضای تو بوده ولاغیر.

انتهای پیام/