سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۰۷:۳۳ شناسه :۱۰۸۲۰۵۸

سرویس ورزشی تبریزبیدار؛

روزهای سخت رسول پاشا در تراکتور

بازگشت رسول اما چندان راضی‌کننده نبود و او جز صعود معجزه‌وار به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا، عملکرد جالبی نداشته است.

به گزارش تبریز بیدار ، اسفند ماه 1399، رسول خطیبی برای دومین‌بار به‌عنوان سرمربی تیم فوتبال تراکتور انتخاب شد. او البته در لیگ چهاردهم هم در یک نیم‌فصل سرمربی این تیم بود که موفق شد در 22 بازی، 11 پیروزی، 5 تساوی و 6 شکست را تجربه کند و درحالی که تیمش در رتبه نخست جدول رده‌بندی قرار داشت به دلیل اختلاف با هیات‌مدیره باشگاه و البته کسب نتایج ضعیف در مقابل ملوان و پدیده که تازه لیگ برتری شده بودند، سرمربیگری را تحویل تونی اولیویرا داد.

بازگشت خطیبی به تراکتور اما یک اتفاق ویژه بود. ویژه از این جهت که او قبل از بازگشت، مورد انتقاد شدید زنوزی قرار گرفته بود.

بازگشت رسول اما چندان راضی‌کننده نبود و او جز صعود معجزه‌وار به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا، عملکرد جالبی نداشته است.

تساوی در مقابل نفت مسجد سلیمان، مس رفسنجان، صنعت نفت آبادان، پاختاکور (رفت و برگشت)، شارجه (بازی رفت آسیایی)، نیروی هوایی (بازی رفت آسیایی)، نیروی هوایی (بازی برگشت آسیایی)، پیکان، شکست مقابل سپاهان و پیروزی مقابل نساجی، شهرداری ماهشهر(جام حذفی)، شارجه (بازی برگشت آسیایی) و نیروی هوایی (بازی برگشت) عملکرد خطیبی طی حدود سه ماه حضورش در تراکتور است. عملکردی که چندان از سوی هواداران مورد استقبال قرار نگرفته و زمزمه‌های اعتراض آنها به گوش می‌رسد.

از سوی دیگر اختلاف خطیبی با شجاعی و دژاگه و اعلام جدایی آنها در مقطع فعلی باعث شد خطیبی بیشتر تحت‌فشار قرار بگیرد. در این میان اما یک اتفاق، خطیبی را بسیار نگران کرده است. سکوت زنوزی در مقابل اتفاقات مثبت باشگاه تراکتور نشان می‌دهد مالک باشگاه از شرایط موجود راضی نیست و تجربه نشان داده است زنوزی برای حذف مربیان تراکتور تا حصول نظر هواداران، لحظه‌ای درنگ نمی‌کند.

محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه تراکتور میانه خوبی با هواداران این تیم دارد و تلاش می‌کند به هر اتفاقی یک واکنش نشان بدهد. او اما در مقابل صعود سرخپوشان تبریزی به مرحله حذفی لیگ قهرمانان سکوت کرد. در نیم‌فصل نیز برخلاف رویه سال‌های قبل خود، هیچ بازیکنی را نخرید تا شگفتی‌ها بیشتر شود. درحالی که همه منتظر بودند پس از اختلاف شجاعی – دژاگه با رسول خطیبی، زنوزی وارد میدان شود اما این بار نیز مالک تراکتور سکوت کرد تا شرایط حیرت‌انگیزتر شود. 

البته چندی قبل شایعه شد که زنوزی اعلام کرده «تا زمانی که فحش بدهند، برای تیم هزینه نخواهد کرد» که البته یک روز بعد تکذیب شد.

مالک متمول باشگاه تراکتور هرگز مغضوب هواداران نبود اما گویا در شرایط فعلی به نظر می رسد زنوزی با هواداران قهر کرده است یا حداقل نمی خواهد حرفی بزند.

در کنار همه این مسایل، استعفای سجاد سیاح مدیرعامل باشگاه تراکتور را هم باید به این بحران ها اضافه کرد که چند روز پیش به وقع پیوست. بطوری که دیگر شمار مدیران عامل مستعفی باشگاه تراکتور  در سه فصل اخیر به سختی به دست می آید.

انتهای پیام/