شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۲:۲۶:۰۴ شناسه :۱۰۸۲۰۶۲

تبریزبیدار گزارش می دهد؛

جوانان آتش به اختیار تبریزی؛ پیشگام در حمایت از خواهر خوانده غریب!

جوانان تبریزی با تجمع خودجوش خود در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، از سکوت محافل تبریزی نسبت به خواهر خواندگی تبریز و غزه انتقاد کردند.

به گزارش تبریز بیدار ، جوانان آتش به اختیار تبریزی؛ پیشگام در حمایت از مردم مظلوم غزه شدند.

این جوانان طی فراخوانی در فضای مجازی، امروز ساعت ۲۰ در تجمعی خودجوش در محل میدان شهدای تبریز و کنار تندیس سرداران عاشورایی شهید استان حاضر شده و حمایت خود را از مظلومان فلسطینی در برابر حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی اعلام کردند.

Image title


این تجمع چند صد نفره با پیام عربی و روشن کردن شمع، در حالی انجام شد که در روزهای اخیر، علی رغم خواهرخواندگی تبریز و غزه، هیچ کنش حمایتی انجام نشده بود.

جوانان تبریزی طی پیامی به مردم غزه اعلام کردند: شما که در مسیر مقاومت مقابل ظلم صهیونیست ها ایستاده‌اید مصداق بارز آیه ۱۳۹ سوره مبارکه آل عمران هستید که می فرماید: «ولا تهنوا ولا تحزنوا وانتم الاعلون ان کنتم مومنین» و سست نشوید! و غمگین نگردید! و شما برترید اگر ایمان داشته باشید!

Image title

آنها با تاکید بر حس انسان دوستی، ابراز داشتند: اگر امروز برای ما امکان دفاع در کنار شما مقابل صهیونیست های ظالم وجود ندارد ولی آماده ایم با مال و جان و حضور خود از شما دفاع کنیم، ما امروز به خاطر کودک سه ساله ای که در مقابل چشم رسانه های جهان ظالمانه در بغل مادر خود به همراه خانواده خود به شهادت رسید و آنها هیچ واکنشی نشان ندادند جمع شدیم.

این جوانان امروز حامل پیام شهدای دیار آذربایجان بودند که عبارتست از؛ آزادی فلسطین و قدس شریف.

علیرغم اینکه فراخوان چند ساعت قبل از تجمع پخش شده بود، اما تجمع قابل توجه نشان داد که مردم تبریز به مساله قدس اهمیت ویژه قایل هستند.

گفتنی است تبریز و غزه چند سال قبل عهد خواهرخواندگی امضا کرده بودند.

انتهای پیام/