جمعه ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ ۱۶:۵۰:۱۰ شناسه :۱۰۸۲۱۶۲

امام جمعه سردرود:

رئیس جمهور منتخب باید در مدیریت های کلان آزموده شده باشد

امام جمعه سردرود با تاکید به توجه مردم به تجربیات موفق کاندیداها بجای شعار دادن اظهار داشت: رئیس جمهور باید تعهد و تخصص لازم را داشته باشد و در مدیریت های کلان آزموده شده باشد .

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام والمسلمین جلیل جلیلی در خطبه های نماز جمعه سردرود ضمن توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی و تسلیت ایام ارتحال امام خمینی (ره) و سالگرد پانزده خرداد عنوان کردند:مهم ترین کار امام (ره) این بود که مردم را به متن نظام اسلامی آوردند و بوسیله رأی ، آنها را سهیم در آینده کشور اسلامی قرار دادند.

جلیلی افزود: اگر فرمایشات امام را در مورد انتخابات مرور کنیم ، ایشان چندین ویژگی را برای کاندیداها برشمردند: که وفادار به اسلام و جمهوری اسلامی و قانون اساسی التزام و معتقد نظری و عملی به ولایت فقیه از جمله آنهاست.

امام جمعه سردرود با اشاره به ساده زیستی مسئول انقلابی تاکید کرد: رئیس جمهور باید حامی محرومان و مظلومان باشد البته در عمل اینطور باشد نه در حرف و سخن گفتن .

خطیب جمعه سردرود اضافه کرد: تخلق به اخلاق و آداب اسلامی به طوری که در سایه تقوا به راحتی به دیگران تهمت نزند و در دست اندازی به بیت المال دستان لرزانی داشته باشه یا وعده هایی بدهد که توان اجرای آن را داشته باشد.


امام جمعه سردرود گفت : فردی که انتخاب میکنید نباید منافع شخصی خود را نسبت به منافع امت مقدم قرار دهد ، در واقع برای مردم کار کند نه برای حزب و اطرافیان خود .


خطیب جمعه سردرود در بخشی دیگر از خطبه ها با اشاره به موانع اجابت دعاها تاکید کرد : عاق والدین بودن باعث عدم استجابت دعا میشود ، پیامبر اسلام میفرماید حجاب در مقابل استجابت دعا ناراضی بودن والدین از انسان است.
پیامبر اسلام در جای دیگر میفرماید : دعا والدین در حق فرزندان مانند دعای پیامبران بر حق امت خود است ، اگر میخواهیم خواسته های ما در درگاه الهی اجابت شود باید موانع را رفع کنیم یکی از این موانع ناراضی بودن والدین از انسان است.


انتهای پیام/