چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ۰۰:۰۱:۴۴ شناسه :۱۰۸۲۶۶۹

در گفتگو با تبریزبیدار مطرح شد؛

سنگ اندازی بر سر راه موکب داران تبریزیِ اربعین

مسئول موکب بنت الحسین(ع) تبریز گفت: با اینکه کمتر از یک هفته به اربعین حسینی مانده، موکب داران با مشکلات عمده ای در خصوص تهیه بلیط و دیگر مسائل دارند.

اقدس عبدی قویدل در گفتگو با تبریزبیدار با اشاره به بی برنامگی در اعزام موکب داران تبریزی به سفر اربعین اظهار داشت: پنجم مهرماه، روز اربعین حسینی است و هنوز هیچ موکبی اعزام نشده است.

وی افزود: از ساعت ۸ صبح در قسمت عتبات فرودگاه هستیم و الان که ساعت ۱۲ شب است هنوز نتوانستیم بلیط خادمان موکب را بگیریم. نمیدانم این بی برنامگی از طرف چه کسی است و چرا باید این کار را بکنند؟ پس چطور مسافران خارج از کشور براحتی می توانند از کشور خارج شوند اما شرط خروج زائرین اربعین از کشور، دو دوز واکسن و آزمایش پی سی آر و ثبت نام در سامانه سماح و کلی سنگ اندازی دیگر است.

مسئول موکب بنت الحسین(ع) تبریز گفت: ظرفیت هر پرواز روز چهارشنبه ۱۵۰ مسافر است که ۸۰ نفر آن زائران غیر موکب دار است؛ خادمان موکب ها هم بین ۷۰ بقیه نیستند، پس بگویند چه کسانی را می برند؟

وی ادامه داد: قرار بود موکب داران با چهار پرواز اول بروند و بعد از آن بقیه زائران بروند؛ چرا این بی برنامگی ها شده است؟

قویدل با بیان اینکه ویزای ۲۵۰۰ نفر در کشور هنوز صادر نشده است، گفت: مسئول بی برنامگی ها بر عهده کیست؟ مشکلات را به سفارت می گوییم و پاسخ می دهند که بروید به ستاد اربعین بگویید؛ به ستاد اربعین می گوییم آنها میگویند به ستاد عتبات بگویید؛ ستاد عتبات هم بر دوش سازمان حج و زیارت می اندازد.

مسئول موکب بنت الحسین(ع) بیان کرد: خودتان قضاوت کنید؛ آیا مقصر کسانی هستند که می روند به زائرین خدمت کنند یا مسئولین؟

انتهای پیام/