سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ۲۳:۵۸:۰۲ شناسه :۱۰۸۲۸۲۹

در گوشی تبریزبیدار؛

دانشگاه منتظر یکی از سه گزینه / شرط خارج از عرف استاد تمام

در روزهای اخیر نام های مختلفی به عنوان گزینه اصلی ریاست دانشگاه تبریز مطرح شده است.

به گزارش تبریز بیدار ، در ادامه موج آغازین تغییرات مدیران دولت سابق گفته می شود پس از تغییر رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز توسط وزیر بهداشت، نوبت به تعیین رئیس دانشگاه تبریز توسط وزیر علوم رسیده است.

در روزهای اخیر نام های مختلفی به عنوان گزینه اصلی ریاست دانشگاه تبریز مطرح شده است و جوسازی برخی جریانات داخل این دانشگاه باعث انحراف افکار عمومی درباره گزینه های اصلی شده است.

تاکنون نام هایی از اساتید این دانشگاه چون اعلمی (قائم مقام فعلی و مرد همیشه مدیر در دولت های خاتمی، احمدی نژاد و روحانی)، رستمی(از معاونین فعلی دانشگاه)، صحرایی(استاد گروه فیزیک)، نصرالله زاده(رئیس اسبق دانشکده کشاورزی)، امامعلی پور(معاون دانشجویی) و رازقی(مدیر فرهنگی سابق دانشگاه) به عنوان گزینه احتمالی ریاست مطرح شده اما تاکنون گزینه ای نهایی نشده است.

گفته می شود وزیر علوم تاکید دارد که رییس دانشگاه دارای درجه علمی استاد تمام باشد و این مساله در حالی مطرح می شود که تاکنون چنین عرفی در انتخاب رییس برای دانشگاه تبریز الزامی نبوده است.

در پیگیری های خبرنگار تبریزبیدار مشخص شد که علی رغم جوسازی های جریان نزدیک به دولت سابق، افرادی چون دکتر اعلمی و دکتر رستمی از میان گزینه ها خط خورده اند و با مسئولیت گرفتن دکتر رازقی در وزارت علوم این گزینه نیز عملا از میان گزینه ها کنار رفته است. حال می توان گفت به احتمال بسیار بالا رئیس دانشگاه از میان سه گزینه نصرالله زاده، صحرایی و امامعلی پور انتخاب خواهد شد.

انتهای پیام/