شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۰۷:۰۱ شناسه :۱۰۸۲۸۵۲

استاندار سابق آذربایجان شرقی:

اختیارات استانداران افزایش یابد/ ایران وطنی تر از آذربایجانی ها نداریم

صبح امروز آئین تکریم و معارفه استاندار آذربایجان شرقی با حضور وزیر کشور برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، پورمحمدی، استاندار سابق آذربایجان شرقی در این آئین به اتفاقات دوران مسئولیتش اشاره کرده و اظهار داشت: ۳ سال استاندار شدیم و مسائل را کم و بیش می دانیم. از آقای رئیس جمهور تشکر می‌کنم که احکام استانداران را شخصا امضا می کند. این کار بسیار مهم است؛ یعنی همه دستگاه های دولتی باید در راستای استانداری حرکت کنند.

وی به پروژه های ناقص استان اشاره کرده و بیان کرد: دیروز فرمایشات رئیس جمهور را شنیدم که فرمودند چرا راه آهن اردبیل دو دهه طول کشیده است ؟ در تبریز هم اینگونه بوده است. از طولانی شدن پروژه ها همه اعم از مشاور و پیمانکار و... سود می برند جز مردم.


پورمحمدی تصریح کرد: آرزو بر پیرها عیب نیست. ای‌کاش روزی برسد که استانداران مدیران دستگاه‌ها را شخصا تعیین کنند و دولت جدید اختیارات استانداران افزایش یابد.

وی ادامه داد: برخی‌ها نمی خواهند پروژه‌های ملی در استان به اتمام برسد چراکه منفعتشان در ادامه (معلق ماندن) طرح هاست.

استاندار سابق آذربایجان شرقی حوادث آبان ماه ۱۳۹۸ را خاطر نشان کرده و اظهار داشت: در آبان ۹۸، طرح آشوب برای تبریز بود و این تدابیر امام جمعه تبریز بود که کاری کردند تا این طرح ناتمام باشد.

وی تاکید کرد: دوران پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشتیم؛ در دوران ما همه بلایا اتفاق افتاد بجز بارش شهاب سنگ. استان آذربایجان شرقی یکی از استان های امن کشور می باشد و ما در انتخابات یکی از سالم ترین انتخابات ها را برگزار کردیم.

پورمحمدی به اقدامات خویش در طی مسئولیتش اشاره کرده و گفت: صادرات استان بیش از ۵۰ درصد افزایش داشت و هیچ واحد تولیدی به گل ننشست.  همچنین ۴ سد افتتاح کردیم و راه آهنی را که به طلسم افتاده بود توانستیم تا ایستگاه خاوران بیاوریم.

وی اظهار داشت: از حاج آقا آل هاشم و مردم استان بعنوان ولی نعمتان خود تشکر می کنم. آذربایجان جان ایران است و ایران جان آذربایجان است و نباید با دید دیگری به این استان نگاه نشود. ایران وطنی تر از آذربایجانی ها فقط آذربایجانی ها هستند.

انتهای پیام/