شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۱۵:۳۵ شناسه :۱۰۸۲۸۵۳

وزیر کشور در تبریز:

استاندار، رئیس جمهور استان است/ همه مدیران با خرم هماهنگ باشند

صبح امروز آئین تکریم و معارفه استاندار آذربایجان شرقی با حضور وزیر کشور برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، احمد وحیدی، وزیر کشور در این آئین بر لزوم مردمی بودن مسئولان تاکید کرده و اظهار داشت: مردمی بودن مسئول یعنی اینکه هر چیزی که مردم را اذیت کند، مسئول را از درون بخراشد.

وی اظهار داشت: تبریز و آذربایجان‌شرقی می‌تواند دریچه نوربخش تمدن اسلامی به داخل کشور و سرزمین های اسلامی باشد. آذربایجان مهد علم، عرفان، فضل و جهاد و مهد علمای بزرگ و شهدای سرافراز است.

وحیدی به ظرفیت های استان اشاره کرده و گفت: آذربایجان زرخیز است اما زر معنوی آن بیش از زر مادی آن زبانزد است. تمام خطه (ها) و کل کشور باید از ظرفیت های بزرگ آذربایجان بهره مند شود.

وحیدی ادامه داد: این استان ظرفیت صنعتی بالایی دارد و باید محور توسعه صنعتی باشد. این استان بیش از آنچه (که در خودش) دارد استحقاق توسعه دارد. باید از نخبگان و دانشگاهیان استفاده شود.

وی افزود: تبریز نقطه ثقل و اتکای فرهنگی منطقه است و همواره نقش خود را در انقلاب ایفا کرده است.

وزیر کشور بر لزوم توسعه همکاری ها با کشورهای همسایه تاکید کرده و گفت: ترکیه و جمهوری آذربایجان عزیز و هم دین ما هستند و باید از همجواری با آذربایجان‌شرقی استفاده کنند و اقتصاد مکملی شکل گیرد.

وی تصریح کرد: استاندار، رئیس جمهور استان است و آقای رییس‌جمهور تاکید داشتند همه مدیران و انتصابات باید هماهنگ با استاندار باشد.

انتهای پیام/