یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ ۲۳:۴۴:۱۴ شناسه :۱۰۸۲۹۲۰

دبیر سابق هیات ورزشهای ناشنوایان استان در گفتگو با تبریز بیدار:

سجاد تنها نمونه ای از قهرمانان بیکار است/ مهندسی انتخابات هیات های ورزشی با آلودگی سیاسی

دبیر سابق هیات ورزشهای ناشنوایان آذربایجان شرقی گفت: سجاد پیرآیقرچمن نمونه ای از قهرمانان ورزشی است که شغل ندارد، آیا اداره کل ورزش و جوانان این امکان را نداشت که با این قهرمان قرارداد ببندد و با تامین شغل این عزیزان، پرورش قهرمانان آینده این سرزمین میسر گردد؟

علی رمضانی در گفتگو با تبریز بیدار  در خصوص مشکلات ورزشکاران ناشنوای استان اظهار داشت: ورزشکاران ما در میادین مختلف ورزشی اعم از المپیک،جهانی،آسیایی و ملی همواره خوش درخشیده اند اما در طول سالهای گذشته تعداد ملی پوشان استان روند نزولی داشته است.

نه استعداد یابی و نه انگیزه ای برای ورزش

وی با بیان اینکه مشکلات مالی هیات و عدم وجود زیر ساخت های ورزشی منجر به گره های سخت در ورزش ناشنوایان شده است افزود: استعداد یابی در رده های سنی پایین صورت نمی گیرد و کودکان و جوانان نیز انگیزه و رغبتی برای حضور در عرصه های قهرمانی به دلیل عدم توجه و ارج نهادن ندارند.
دبیر سابق هیات ورزشهای ناشنوایان آذربایجان شرقی ادامه داد: پاره ای از مشکلات ورزشکاران ناشنوا در سطح کلان می باشد که بایستی فدراسیون و وزارت ورزش پیگیر رفع آنها باشند ولی مشکلات اساسی ورزشکاران ناشنوا در سطح خرد و در استانها با حمایت مدیرکل ورزش و جوانان قابل حل می باشد.

تبدیل نظارت به دخالت

وی با انتقاد از مدیریت ورزش استان گفت: مدیرکل ورزش و جوانان در سالهای اخیر بحث نظارت بر هیات های ورزشی را تبدیل به دخالت کرده است. در دوره های ریاست آقایان فطانت خواه،جلیلی و طلوعی با هیات ناشنوایان همکاری داشته ام، همواره مشکلاتی بوده است ولی در سالهای اخیر عدم توجه مدیریت ورزش استان به ورزش ناشنوایان مشکلات را مضاعف کرده است که این باعث شرمندگی است!

به قهرمان ملی یک دست گرمکن ورزشی نمی دهیم!

رمضانی ادامه داد: آیا در شان ورزشکاران ماست که با وجود کسب مدال در مسابقات کشوری حتی یک دست گرمکن ورزشی به او ندهیم و بدون لباس ورزشی راهی مسابقات کنیم؟ این مسائل نشان از عمق فاجعه در ورزش استان است!

سجاد نمونه ای از ده ها طلایه دار المپیکی بیکار است

وی در واکنش به اظهارات اخیر مدیرکل ورزش و جوانان در خصوص مشکل اشتغال سجاد پیرآیقرچمن قهرمان پرتاب دیسک جهان گفت: حمایت از ورزش و نام آوران ورزشی شهر تبریز جزو وظایف ذاتی شهرداری تبریز است ، اما سازمان متولی امر ورزش اداره کل ورزش و جوانان می باشد که چند صد نفر ورزشکار در آن مجموعه مشغول به کار می باشند، اما دریغ از یک ورزشکار ناشنوا! می فرمایند مشکل قانونی وجود دارد!!! آیا قانون گفته حتی یک سالن ورزشی در سطح شهر تبریز سهم ورزشکاران ناشنوا نباشد!

مصوبه شورای شهر نباید منجر به غفلت آقای مدیرکل شود!

دبیر سابق هیات ورزشهای ناشنوایان استان خاطر نشان کرد: در دوره پنجم شورای شهر تبریز لایحه حمایت از قهرمانان ورزشی تصویب شد که حمایت از ورزشکاران ناشنوا نیز در آن به صراحت اشاره شده است ، این موضوع نباید منجر به غفلت مدیریت ورزشی استان از وظایف ذاتی خود شود.

مهندسی انتخابات مجامع ورزشی با آلودگی سیاسی

وی با انتقاد از برخی تصمیمات در مدیریت ورزش استان گفت: نباید ورزش را آلوده سیاست کرد و انتخابات هیات های ورزشی را مهندسی کرد؛ سال های گذشته 3 رئیس هیات و دو سرپرست سکاندار هیات ناشنوایان بوده اند که این موضوع بی ثباتی مدیریتی را نشان می دهد. اقای جلیلی با رای قاطع مجمع انتخاباتی بعنوان مصداقی از بیانیه گام دوم انقلاب و بعنوان جوان ترین رئیس هیات تلاش های ارزشمندی انجام دادند ولی سنگ اندازی ها و فشار های مکرر برای انتصابات سفارشی نهایتا منجر به تنش شد و نهایتا در اوج بی احترامی به رای مجمع آقای بهتاج وی را برکنار کرد.

برکناری چندین رئیس هیات ورزشی!

دبیر سابق هیات ورزشهای ناشنوایان استان افزود: در انتخابات قبلی نیز نظر آقای مدیرکل بر شخص خاصی بود اما اعضای مجمع انتخاباتی فرد دیگری را انتخاب کردند ، این سبک دخالت در امور هیات های ورزشی مختص به هیات ناشنوایان نیست و با یک جستوجو در گوگل می توانید تغییرات روسای هیات های ورزشی استان را در سالهای اخیر بررسی کنید!

انتهای پیام/