پنج شنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ ۱۳:۱۱:۱۲ شناسه :۱۰۸۳۱۲۵

گزارش تبریزبیدار از مراسم بزرگداشت آیت الله شبستری؛

خنثی کننده فتنه ۸۸ در آذربایجان / هیچوقت بد مردم را نخواست

مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله مجتهد شبستری نماینده سابق ولی فقیه در آذربایجان شرقی با حضور عموم مردم در مصلی اعظم امام(ره) تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام رسول برگی در این مراسم ضمن تسلیت فقدان عمار آذربایجان گفت: فقیه و عالم پارسا از دستمان رفت که بیش از ۴۰ سال برای انقلاب اسلامی مجاهدت کرده بود.

وی افزود: آیت الله شبستری با مدیریت خود، حوزه های علمیه استان را سر و سامان داد.

رئیس شورای شهر تبریز به اهمیت مصلی اعظم امام(ره) تبریز اشاره کرده و گفت: خدمات اجتماعی او در استان و فعالیت در بنیاد خیریه مصلی انجام از یاد رفتنی نیست، مصلی امام(ره) که آبروی شهرمان است، جزو خدمات آیت الله مجتهد شبستری است.

وی به اقدامات آیت الله شبستری در مقابله با فتنه 88 پرداخته و گفت: کارهای ایثارگرانه و سخنرانی غرای او در جریانات فتنه ۸۸ مثال زدنی است. در 8 دی ماه سال 88 با اقدام آیت الله شبستری ۲۹ بهمنی دوباره اتفاق افتاد و مردم تبریز به کل ایران آگاهی دادند و نسخه کل فتنه گران بسته شد.

حجت الاسلام برگی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند وجود آیت الله شبستری نعتمی برای تبریز است.

حجت الاسلام بلاغی خطیب تبریزی نیز در این مراسم اظهار داشت: آیت الله محسن مجتهد شبستری کسی بود که در راه ترویج اسلام و انقلاب و تحکیم آن تلاش کرده و خدمات بسیار با ارزش به جای گذاشت.

وی بیان داشت: فقدان آیت الله شبستری ثلمه ای برای جامعه بود. او منشا خدمات و تابع ولایت و رهبر معظم بود.

وی ضمن توصیه به مردم برای جدا نشدن از علما گفت: علما دین و قرآن را نگه داشته اند. از علما جدا نشوید؛ آنها هیچوقت بد شما را نخواسته اند و همیشه منشا خوبی و رحمت بوده اند و یکی از آنها آیت الله شبستری است.

حجت الاسلام بلاغی اضافه کرد: بعضی حرف ها در فضای مجازی پخش می شود که نباید به آن ها گوش داد؛ آنها می خواهند شما را به بدبختی بیندازند. آنها صلاح شما را نمی‌خواهند.

وی همچنین به اقدامات مردمی امام جمعه تبریز اشاره کرده و گفت: حجت الاسلام آل هاشم الگویی برای تمام امام جمعه ها است و به او غبطه می خورند و باید قدرش را بدانیم.

انتهای پیام/