صفحه اصلی سلامت و خانواده

 • راه‌اندازی انجمن حمایت از بیماران نقص آنزیمی ( فنیل کتونوری ) در تبریز

  انجمن حمایت از بیماران نقص آنزیمی ( فنیل کتونوری ) با هدف روند بیماری، شیوع و بروز آن در استان راه‌اندازی شد

 • در آستانه روز اهدا عضو؛

  باورهای دینی فرصتی برای گسترش فرهنگ اهدا عضو

  تعمیق حس نوع دوستی بر اساس باورهای دینی و فرهنگی مساله کمی نیست که بتوان از کنار آن رد شد بلکه می توان با کار کردن بر روی همین مساله زمینه های گسترش فرهنگ اهدای عضو را فراهم کرد. این مساله چنان اهمیت دارد که طبق آمارهای جهانی ایران سومین کشور در جهان در زمینه اهدای عضو قرار دارد.

 • احساس تنهایی مغز را تغییر می‌دهد

  نتایج بررسی‌های محققان مشخص کرده است، احساس تنهایی مغز را تغییر می‌دهد؛ یک نوع استرس تنهایی می‌تواند به نوبه خود باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت نوع 2 و زوال عقل شود.

 • معاون اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی:

  وجود 5 هزار زن معتاد در آذربایجان شرقی

  معاون توسعه امور پیشگیری بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: از تعداد 50 هزار معتاد استان، 10 درصد را زنان تشکیل می دهند.

 • در گفتگوی تبریزبیدار با متخصص طب سنتی مطرح شد؛

  تدابیر طب سنتی در ماه مبارک رمضان / با سر درد های ماه رمضان چه کنیم؟

  دکتر ولیزاده بیان داشت: کسانی که با گرفتن روزه دچار معده درد می شوند موقع سحر مقداری ترنجبین و خاکشیر مخلوط کنند و بخورند و موقع افطار ۳۰ سی سی عرق نعناع با نبات یا عسل میل کنند. سعی کنید حداقل در این ماه از روغن کنجد و زیتون استفاده کنید.

 • سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد؛

  طرح مجلس برای حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه

  سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی موضوع حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه در قالب طرحی خبر داد و هدف از این امر را تأمین امنیت روانی زنان اعلام کرد.

 • بایدها و نبایدهای حجامت

  حجامت یا cupping به یک روش خون‌گیری در طب سنتی اطلاق می‎شود که با ایجاد خلا بر روی نقاطی از پوست بدن به دو روش تر و خشک، برای درمان برخی بیماری‎ها به کار می‎رود، این روش درمانی، ریشه در طب چینی دارد و به دلیل وجود احادیثی از پیامبر اکرم (ص) در این خصوص، امروزه، این روش در میان مسلمانان کشورهای اسلامی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • بررسی اسید پاشی های اخیر در تبریز در گفتگو بامدرس دانشگاه تبریز:

  اسیدپاش‎ها، جانیان بالفطره نیستند/ روابط عاطفی بیشتر از شش ماه ممکن است خطرناک باشد

  استاد گروه روانشناسی دانشگاه تبریز با تاکید بر این که اسیدپاش‌ها جانیان بالافطره نیستند، گفت: اغلب چنین پنداشته می‎شود که اسیدپاشان افراد خطرناکی هستند و این در حالی است که اسیدپاش‎ها همان افرادی هستند که در دور و اطراف ما زندگی می‎کنند، آن‌ها اسیر دست هیجان‌های لحظه‌ای می‌شوند.

 • درباره‎ی مزاج «بلغمی» یا سرد و تر چه می‎دانید؟

  یکی از مزاج‎های چهار گانه در طب سنتی ایرانی است، افزاد دارای این مزاح ویژگی‎های خاصی داشته و نکات تغذیه‎ای خاصی را باید رعایت کنند.

 • دستورالعمل ازدواج موفق؛

  مزاج شناسی در ازدواج

  مزاج شناسی در انتخاب همسر از جمله موارد مهمی است که باید در کنار دیگر مسائل مانند کفویت در ایمان، اعتقادات و اخلاق و همچنین شرایط خانوادگی و ... مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات