نظر اعضای شورا در خصوص پروژه های مشارکتی شهرداری تبریز

جزئیات پروژه ها مشخص نیست/ مبادا وام هایی گرفته شود که در آینده موجب ورشکستگی شهرداری شود

با توجه به برگزاری غیرعلنی جلسه این هفته شورا در خصوص بررسی گزارش شهردار در خصوص پروژه های سرمایه گذاری مشارکتی، سراغ برخی اعضای شورا رفتیم تا نظرات آن ها را در خصوص اظهارات صادق نجفی جویا شویم.

به گزارش تبریزبیدار، اعضای شورای شهر تبریز در جلسه روز یکشنبه با برگزاری جلسه غیرعلنی پای صحبت های شهردار تبریز در خصوص میزان و کیفیت جذب سرمایه گذار شهرداری در تبریز نشستند.

با توجه به برگزاری غیرعلنی این جلسه، سراغ برخی اعضای شورا رفتیم تا نظرات آن ها را در خصوص اظهارات صادق نجفی جویا شویم.

لیست سرمایه گذاری ها در اختیار اعضای شورا قرار گرفت
داود امیرحقیان توضیحاتی که شهردار تبریز در خصوص میزان جذب سرمایه در شهر تبریزارائه داد قابل بررسی و تا حدودی قابل قبول است.
عضو کمیسیون نظارت شورا افزود: با توجه به این که لیست سرمایه گذاری ها در اختیار ما قرار گرفته است، قضاوت نهایی در خصوص اظهارات نجفی را پس از بازرسی های میدانی و بررسی دقیق و مورد به مورد گزارش اعلام خواهم کرد.

جزئیات پروژه ها مشخص نیست و نمی توان قضاوت کرد
علی شیاری با انتقاد از نقصان اطلاعات ارائه شده به اعضای شورا در خصوص سرمایه گذاری ها گفت: تا جزئیات مشخص نشود نمی توان در خصوص اظهارات نجفی قضاوت کرد. برای مثال در پروژه ائل گولی شهرداری به دقت اعلام نکرد که قیمت زمینی که ما ارائه دادیم چقدر است و کاربری زمین آن جا چه بوده است؟  آیا تجاری بود یا فضای سبز؟

مبادا وام هایی گرفته شود که در آینده موجب ورشکستگی شهرداری شود
محمدحسین جعفری با بیان اینکه توضیحات شهردار توانست رضایت نسبی اعضای شورا را جلب نماید گفت: به دلیل این که هنوز شورا بررسی دقیقی بر روی پروژه ها انجام نداده است در خواست شده است لایحه پروژه ها سریعا به شورا ارائه شود و ما پس از بررسی های دقیق، طرح های مشارکتی مناسب را تصویب کنیم.
وی در خصوص صدور مجوز برای شهرداری جهت اخذ وام دو هزار میلیاردی از بانک شهر نیز گفت: دریافت وام از بانک شهر شرایط خاص خود را دارد و ما نیز به عنوان نمایندگان مردم ناظر این امر هستیم تا مبادا وام هایی گرفته شود که با شعار توسعه شهر موجب  ورشکستگی شهرداری در آینده شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *