در 4 ماه نخست امسال صورت گرفت

مرگ ۲۳۷ نفر در تصادفات رانندگی آذربایجان‌شرقی/ مرند رکوردار تصادفات

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی از کشته شدن ۲۳۷ نفر در چهار ماه نخست امسال در تصادفات استان خبر داد و گفت: در زمینه تصادفات برون شهری تبریز و مرند بیشترین آمار را دارد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس ، بهرام صمدی‌راد صبح امروز در دومین جلسه کمیته ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان در سال ۹۴ با اشاره به گزارش آخرین تلفات رانندگی استان، با اشاره به ۲۳۷ مورد فوتی در ۴ ماهه سال‌جاری اظهار داشت: هر چه سطح سواد بالاتر می‌رود میزان رعایت مسائل ایمنی نیز بالاتر می‌رود و متاسفانه در میان بی‌سوادان فوتی‌های تصادفات نیز بیشتر است.


در زمینه تصادفات برون شهری تبریز و مرند بیشترین آمار را دارد


وی ادامه داد: در زمینه تصادفات برون شهری تبریز و مرند بیشترین آمار را دارد و در تصادفات درون شهری نیز تبریز در بالاترین درجه قرار دارد.

صمدی‌راد یادآور شد: در آمار فوتی‌های برون‌شهری بر اساس محل فوت ۶۲ درصد در محل حادثه بوده که نشانگر شدت تصادفات است که البته ۷ درصد نیز در راه انتقال به بیمارستان فوت می‌کنند و ۳۱ درصد در محل حادثه فوت می‌کنند.

محصولات ایران خودرو رکورد دار متوفیان در تصادفات


مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی به نوع وسیله نقلیه مورد استفاده متوفیان اشاره کرد و گفت: تولیدات ایران خودرو بیشتر از سایپا متوفیان را به خود اختصاص داده و در مجموع ۵۲ درصد متوفیان متعلق به سواری‌ها است.

وی با اشاره به آمار تصادفات درون شهری در مقایسه با سه ماهه سال گذشته گفت: کاهش ۴ درصدی در درون شهری و ۱۲ درصد کاهش برون شهری را داشته‌ایم.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی افزود: در حوزه روستایی یک درصد افزایش داشته‌ایم و در مجموع کاهش ۱۰ درصدی تصادفات را به نسبت سه ماهه سال قبل داشته‌ایم.

وی با اشاره به آمار تحلیلی فوتی‌های تصادفات آذربایجان‌شرقی گفت: تحلیل‌های ۴ ماهه هنوز مشخص نشده و در زمینه تحلیلی آمار سه ماهه ارائه می‌شود.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *