خبرهایی از بازگشت پیکر شهید حاج عباس عبدالهی/ محل دفن تبریز یا مرند؟!

خبر بازگشت پیکر مطهر شهید مدافع حرم حاج عباس عبدالهی از چندین روز پیش به گوشمان خورده است و اینکه خانواده اش برای تحویل و کارهای مقدماتی به سوریه میروند اما بنابه سفارش برخی نزدیکان و دوستانشان مقرر شد فعلا خبری منتشر نگردد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از شهریار، خبر بازگشت پیکر مطهر شهید مدافع حرم حاج عباس عبدالهی از چندین روز پیش به گوشمان خورده است و اینکه خانواده اش برای تحویل و کارهای مقدماتی به سوریه میروند اما بنابه سفارش برخی نزدیکان و دوستانشان مقرر شد فعلا خبری منتشر نگردد.

 اما امروز برخی سایتهای خبری از جمله سایت پیام مرند و سایت ائل، اخباری از این بازگشت منتشر کردند.

نکته مهمی که شاید برای مرندی ها باورش سخت باشد دفن این پیکر مطهر در وادی رحمت تبریز در صورت بازگشت می باشد. در این گزارش چنین آمده است که این شهید والا مقام در خواب به پدربزرگوارشان محل دفن خود را کنار شهدای مدافع حرم تبریزی در وادی رحمت نشان داده است.

حال تصمیم خانواده محترمشان چه باشد مورد احترام همگان است اما مردم شهیدپرور مرند چشم به راه این شهید والامقام هستند تا باردیگر حال و هوای معنوی در شهرستان مرند زادگاه این شهید عزیز برای مدتی مستدام گردد. مردم مرند از ۲۳ بهمن سال ۹۳ برای روزیکه پیکر این شهید را بر دوش خود تشییع کنند و در کنار دوستان و همرزمانش همچون شهید کسائی و شهید پورشریف تدفین کنند، روزشماری کرده اند.

خبر و گزارش کامل در سایتهای ذکر شده بشرح زیر است:

شهید عباس عبدالهی، ستاره ای از آسمان دلاورمردان جبهه جهانی مقاومت و از مدافعان حریم حرم آل الله است. ستاره ای که تقدیر الهی علی رغم جانبازی های متعدد در دوران دفاع مقدس شهادتش را در روزهایی قرار داد که دروازه شهادت تنگ شده است. شهادتی که شور و نشاطی ویژه در روزهای غبارگرفته زمستان ۹۳ به پا کرد و البته پیکر مطهر این دلاورمرد خطه آذربایجان بازنگشت تا او را به خیل شهدای بی نشان همرزمش در لشکر عاشورا اضافه کند.


اما این روزها سخن از بازگشت پیکر حاج عباس است. اگرچه منابع موثق سخن از شایعه بودن این خبر می گویند اما آنها که دل به عشق او بسته اند می گویند خبرهایی در راه است.


پیکر مطهر شهید عبدالهی در اختیار نیروهای موسوم به جیش الحر بوده است و خانواده این شهید بزرگوار مسئولین کشورمان را از تلاش برای بازگرداندن پیکر شهید عبدالهی در قبال معامله با این گروهک تکفیری تروریستی منع کرده اند.


اما با این حال شهر تبریز برای استقبال از پیکر شهید عباس عبدالهی دلتنگی می کند. مرقدی که در قطعه دوم گلزار شهدای وادی رحمت برای حاج عباس کنار گذاشته اند این روزها حال و هوای دیگری دارد. گویا هوس همسایگی با شهید محمودرضا بیضایی و شهید حامد جوانی، دو شهید نسل سومی مدافع حرم به سر حاج عباس زده است که این روزها زیاد به خواب خانواده و همرزم هایش می آید.


سید ابوالفضل ایرانی، همرزم دوران دفاع مقدس شهید عبدالهی که از جمله نزدیک ترین یاران وی در روایتگری مناطق عملیاتی دفاع مقدس بوده است؛ به خبرنگار ائل گفت: حاج عباس اخیرا به خواب پدر خود آمده اند و مکان دقیق دفن پیکر  مطهرش را  می گوید و درخواست انتقال پیکرش  از سوریه را می کند.


وی ادامه داد: شهید عبدالهی را از دوران دفاع مقدس و فرماندهی گردان صابرین تیپ امام زمان(عج) لشکر عاشورا می شناختیم. در آخرین سخنرانی قبل از شهادت شان هم گفته بودند «جسمم را به خاک و روحم را به خدا و راهم را به آیندگان می سپارم».


این رزمنده دفاع مقدس افزود: ایشان اخیرا چند بار به خواب آقای حرمتی از دوستان و همرزمان دفاع مقدس شان آمده و خواسته اند مراسم زیارت عاشورا در منزل شان برگزار شود. شهید بزرگوار حتی مبلغی هم برای این کار مشخص کرده و کنار گذاشته بودند.


 خانواده شهید عبدالهی تصمیم به سفر به سوریه گرفته اند تا ضمن زیارت حرم های آل الله در شامات در خصوص بازگرداندن پیکر ایشان به وطن اقداماتی را انجام دهند.


گفتنی است؛ شهید حاج عباس عبدالهی ۲۳ بهمن ماه سال گذشته در منطقه «کفر نساج» واقع در شمال غرب درعا (استان جنوبی سوریه)، به دعوت حضرت حق لبیک گفت.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *