مدیر‌عامل آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی:

۵۷ درصد جمعیت آذربایجان‌شرقی تحت پوشش خدمات فاضلاب شهری قرار دارد‌

مدیر‌عامل ‌آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی گفت: ۵۷ درصد جمعیت آذربایجان‌شرقی تحت پوشش خدمات فاضلاب شهری قرار دارند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، علیرضا ایمانلو، ظهر امروز در جلسه شورای ‌شهر تبریز، با اشاره به اینکه آب و فاضلاب آذربایجان شرقی در ۵۸ شهر استان با جمعیت ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر ارائه خدمات می‌کند، اظهار داشت: یک میلیون و هفتاد هزار فقره انشعاب برای مردم در این استان صادر شده است.


وی محل تامین آب تبریز را ۸۵ فقره چاه با ۱۶۰۰ لیتر در ثانیه، تصفیه خانه نهند با  425 لیتر در ثانیه و  آب رودخانه زرینه رود با ۲۳۰۰ لیتر در ثانیه عنوان کرد و گفت: اکنون بیش از ۴ متر مکعب در ثانیه در تبریز آب مصرف می‌شود که در کوتاه مدت نیازمند ۵ متر مکعب در ثانیه و دراز مدت ۷ متر مکعب در ثانیه، آب نیاز خواهیم داشت.

مدیر عامل ‌آب و فاضلاب آذربایجان شرقی تصریح کرد:  یک میلیون و ۶۳۱ هزار نفر در استان تحت پوشش خدمات فاضلاب هستند که این تعداد شامل ۵۷ درصد از جمعیت استان بوده و حدود ۶ درصد بیش از متوسط کشوری است.

‌ایمانلو تعداد انشعاب فاضلاب را ۵۸۵ هزار فقره در استان عنوان کرد و گفت: اکنون در ۱۲ شهر استان، فاضلاب در حال استفاده است و ۱۷ شهر نیز در دست اجرا است.

وی پوشش ۶۴ درصدی فاضلاب در تبریز را یادآور شد و خاطر نشان کرد: در شهر تبریز حدود ۴۰۰۰ کیلومتر طول شبکه داریم که برای بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر خدمات رسانی می‌شود.

مدیر‌عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی، به اختصاص ۳۸۰ میلیارد تومان بودجه از محل احیای دریاچه برای فاضلاب تبریز اشاره کرد و گفت: مطمئن ترین راه برای احیای دریاچه ارومیه ورود فاضلاب تصفیه شده به آن است که تلاش می کنیم در تمام شهرهای استان، زمینه لازم برای ارسال پسابهای تصفیه شده فراهم نماییم.

ایمانلو با اشاره به اینکه با اجرای فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب تبریز، می‌توانیم تمام آب مصرفی ۵ متر مکعب در ثانیه را تصفیه کنیم و به مدار بازگردانیم، تصریح کرد: باید زیرساخت‌های این موضوع که لوله‌گذاری برای تامین خوراک تصفیه خانه است را فراهم کنیم که امسال ۱۰۰ کیلومتر از آن را اجرایی می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *