مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی خبر داد:

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد میهمان ویژه مراسم روز خبرنگار در تبریز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی میهمان ویژه مراسم روز خبرنگار در تبریز خواهد بود.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، علی‌اکبر صفی‌پور با بیان اینکه آیین گرامیداشت روز خبرنگار چهاردهم مردادماه در تبریز برگزار می شود، گفت: ‌این آیین از ساعت ۹ صبح در سالن اقبال آذر مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن تبریز آغاز می شود .


وی ادامه داد: برنامه های رسمی گرامیداشت روز خبرنگار در تبریز با حضور اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی و حسین انتظامی معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود .


صفی‌پور بیان کرد: این آیین با برنامه های متنوعی از جمله سخنرانی، پخش کلیپ و اهدای جوایز به خبرنگاران و اصحاب مطبوعات همراه است .


وی افزود: خبرنگاران در جامعه نقشی کلیدی در بیان حقایق و نظارت بر امور داشته و در  ارتقای سطح اجتماعی و حل معضلات در کنار ارتقای فرهنگ عمومی نقشی مهم دارند .


صفی‌پور گفت: خبرنگاری حرفه ای است که نیازمند سعه‌ صدر بوده و در عین حال دارای دامنه‌ تاثیر فراوان است و  انعکاس اخبار و رویداد های مستند و درست از جامعه توسط خبرنگاران، موجبات حل مشکلات مردم و جامعه را فراهم می سازد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: خبرنگاران زبان گویا و ناظران جامعه اند و  می توانند در ایجاد زمینه برای حل مشکلات  مردم از سوی مسوولان نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

گفتنی است ۱۷ مردادماه سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار ایرنا که در افغانستان به دست طالبان به شهادت رسید، به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *