رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی:

۶ اثر موسیقی آذربایجان شرقی به‌جشنواره تولیدات حوزه هنری ارسال شد

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی از ارسال ۶ اثر توسط این واحد به چهارمین جشنواره سراسری تولیدات مراکز استانی حوزه هنری خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از روابط عمومی حوزه هنری آذربایجان شرقی، حسن میلانی با بیان اینکه از ۶ اثر ارسالی دو مورد آلبوم صوتی و ۴ مورد قطعات موسیقی است، اظهار داشت: آلبوم صوتی «قانلی شفق»، آلبوم صوتی «ایران یاشا»، قطعه داد همدلی، قطعه ولایت، قطعات گروه موسیقی «عاشیقلار» و قطعات مولودی و هم‌نوایی آثاری است که به‌جشنواره تولیدات ارسال شده است. 

وی افزود: آلبوم صوتی قانلی شفق در سال ۱۳۹۲ در حوزه هنری استان آذربایجان شرقی تولید و در سال ۹۳ در تیراژ وسیع منتشر شده است که در آن نواها و نوحه‌های اصیل آذری در تلفیق با مدایح جدید بازخوانی شده و در فضایی روحانی و تاثیرگذار میکس شده است.

میلانی در مورد آلبوم صوتی «ایران یاشا» نیز اظهار داشت: این آلبوم در سال ۱۳۹۱ تولید شده و در آن مضامینی هم‌چون بیداری اسلامی، مقاومت و پایداری، ولایت و سبک زندگی به‌زیبایی در قالب هنر موسیقی عرضه شده است.

وی با اشاره به اینکه قطعه داد همدلی به‌منظور گرامیداشت روز نهم دی ماه، روز بصیرت و میثاق با ولایت، به دو زبان فارسی و ترکی در حوزه هنری استان آذربایجان شرقی تولید شده است، خاطر نشان کرد: قطعه ولایت در سالروز قیام مردم تبریز در ۲۹ بهمن سال ۵۶، با اشعاری از محمد ملکی تولید شد که ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ در دیدار مردم آذربایجان با مقام معظم رهبری، جمع‌خوانی شده است.

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی در ادامه به‌قطعات گروه موسیقی «عاشیقلار» اشاره کرد و گفت: به‌منظور ارزیابی و اجرای زنده قطعات موسیقی فولکلور آذری، قطعات «ایرانیم» و «تبریزیم» در چهارمین جشنواره تولیدات مراکز استانی شرکت می‌کنند.

میلانی گفت: قطعات «روحوم سانا عاشیق» و «امیر سنسین» از تولیدات گروه بین‌المللی هم‌نوایی طارق تبریز، در قالب قطعات مولودی و هم‌نوایی در بخش جنبی جشنواره تولیدات مراکز استانی حوزه هنری، شرکت می‌کنند.

جشنواره چهارم آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنری از ۷ تا ۹ مهرماه سال جاری در اصفهان برگزار می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *