وکیل احمدی‌نژاد: از اشرفی اصفهانی به‌دلیل نشر اکاذیب و افترا شکایت می‌کنیم

وکیل مدافع رییس‌جمهور سابق گفت: همان‌طور که پیشتر نیز اعلام کرده بودیم شکایت از افترازنندگان و منتشرکنندگان اکاذیب ادامه خواهد داشت.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، سید عادل حیدری وکیل مدافع محمود احمدی نژاد در پی اقرار حجت‌الاسلام و المسلمین اشرفی اصفهانی مبنی بر نداشتن دلیل و بیان شنیده‌های خود در مورد اتهامات انتسابی به حمید بقایی اظهار کرد: آقای اشرفی اصفهانی حتی یک دلیل کوچک هم برای اظهارات خود ندارد تا بتواند به سازمان بازرسی کل کشور یا هر مرجع دیگری ارایه کند؛ بنابراین علیه ایشان به‌دلیل انتشار اکاذیب و افترا طرح شکایت می‌کنیم.

وی توضیح داد: آقای اشرفی اصفهانی اتهامات زیادی را به دولت‌های نهم و دهم به‌ریاست آقای احمدی‌نژاد و کارگزاران این دولت‌ها به‌ویژه آقای حمید بقایی معاون اجرایی رئیس‌جمهوری سابق منتسب کرده است و این در حالی است که حتی یک دلیل کوچک نیز برای اتهامات انتسابی ندارد و به همین دلیل هم نامه‌های سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر ارائه مستندات از سوی وی، بی‌پاسخ مانده است.

حیدری تأکید کرد: بدیهی است این عدم پاسخ‌گویی آقای اشرفی‌اصفهانی که در سمت ریاست هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات نهاد ریاست جمهوری است، معنایی جز عدم وجود حتی کوچکترین دلیل مثبت برای اکاذیب منتشر شده ندارد و لذا از آقای اشرفی اصفهانی تحت عنوان مجرمانه افترا و نشر اکاذیب به‌قصد تشویش اذهان عمومی طرح شکایت خواهیم کرد.

بنا به این گزارش، ۱۸ خرداد ماه امسال بود که حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای از بازداشت شدن حمید بقایی معاون اجرایی رئیس جمهور سابق خبر داد. نزدیک به یک ماه از بازداشت بقایی گذشته بود که حجت الاسلام اشرفی اصفهانی رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری به نقل از یک مقام مسئول امنیتی تأکید کرد که بقایی اموالی را از کشور خارج کرده و در نزدیک به ۱۰ کشور خارجی سرمایه‌گذاری کرده است.

این پایان کار نبود و به‌دنبال انتشار مطلب یادشده، سازمان بازرسی کل کشور طی نامه‌ای، از اشرفی اصفهانی خواست مستندات و مدارک خود را درباره خروج اموال توسط بقایی و سرمایه‌گذاری وی در ۱۰ کشور خارجی به سازمان بازرسی ارایه کند.

اشرفی اصفهانی نه تنها تا کنون پاسخی به نامه سازمان بازرسی نداده بلکه دهم مرداد ماه اظهار کرد: در یک ضیافت افطاری در جمع معدودی دعوت بودم و از من خواسته شد تا مطالبی بیان کنم که من نیز به‌استناد یکی از مسئولان امنیتی کشور گفته بودم آقای بقایی در خارج از کشور سرمایه گذاری کرده و پولها را به آنجا فرستاده است و به‌دنبال برگرداندن پولها هستند.

رییس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری افزود: خبرنگار روزنامه‌ای که در آن نشست حضور داشت با آب و تاب مفصل موضوع را به‌نقل از من رسانه‌ای کرد و این موضوع در سایت‌های خبری و حتی رسانه‌های خارجی بازتاب داشته است که این، یک کار غیرمنطقی و غیراخلاقی است.

اشرفی اصفهانی تأکید کرد: من اصلاً با آن فرد مصاحبه‌ای نداشتم و تنها جملاتی در یک نشست خصوصی بیان کرده بودم.

رییس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه پرونده حمید بقایی در قوه قضاییه در حال رسیدگی است، گفت: کسی جز قوه قضاییه از محتوای این پرونده خبر ندارد و هر زمان که پرونده به‌طور کامل رسیدگی شد خود دستگاه قضا مانند پرونده آقای رحیمی اطلاع رسانی می‌کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *