مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی:

سه فقره آتش سوزی در مناطق حفاظت شده ارسباران و دیزمار مهار شد

معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از مهار آتش سوزی در سه نقطه از مناطق حفاظت شده ارسباران و دیزمار خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، دکتر میرمحسن حسینی قمی قائم مقام و معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان با اعلام این خبر گفت: یکی از این آتش سوزیها در منطقه چیچکلی روی داده بود که با حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان ورزقان مهار گردید ودر این آتش سوزی حدود نیم هکتار از مراتع دچار حریق شد.


وی افزود: در منطقه قره قوچ منطقه حفاظت شده ارسباران نیز در حدود یک هکتار از مراتع مشجر در آتش سوخت که با حضور ماموران یگان حفاظت محیط زیست و جوامع محلی این حریق نیز مهار گردید.


معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در خصوص سومین کانون آتش سوزی دیروز گفت: اراضی روستای ونستان در منطقه حفاظت شده دیزمار بود که با حضور ماموران یگان حفاظت محیط زیست ،منابع طبیعی و جوامه محلی مهار شد و در این آتش سوزی در حدود دو هکتار از مراتع مشجر و نیمه جنگلی طعمه حریق شد.


قمی  از اهالی، مسافران و گردشگران در خواست نمود: از بر افروختن هر گونه آتش در داخل جنگل و داخل منطقه حفاظت شده جدا خودداری نمایند.


وی همچنین ادامه داد: از روشن کردن آتش نزدیک درختان جدا خودداری کنند زیرا وجود گیاهان خشک در منطقه و گرمای هوا دو عامل اصلی طبیعی وقوع آتش سوزی در جنگل ها و مراتع است.


معاون محیط طبیعی حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در پایان از اهالی و گردشگران در خواست کرد: در صورت مشاهده آتش سوزی در مناطق حفاظت شده و تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست مراتب را با شماره تلفن های ۱۵۴۰ و ۱۸۱۲ به این اداره کل اطلاع دهند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *