فرماندار جلفا:

مصرف سرانه آب شرب جلفا سه برابر میانگین کشوری است

همزمان با روز خبرنگار فرماندار شهرستان جلفا در جمع فعالان رسانه این شهرستان گفت: مصرف سرانه آب شرب جلفا سه برابر میانگین مصرف کشور است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از مهر، زاهد محمودی با این توضیح که میانگین مصرف سرانه آب در کشور ۱۶۰ لیتر است، ادامه داد: این رقم تنها در شهر هادیشهر که بخش عمده جمعیت شهرستان را شامل می شود برابر با ۵۰۰ لیتر می باشد.


وی در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه های پیش رو برای تامین نیازهای آب شرب شهرستان جلفا، گفت: با اجرای تمهیدات لازم نیاز عمده آب شرب شهرستان جلفا از طریق ۱۴ فقره چاه حفر شده در دامنه های کوه کیامکی تامین می شود.

وی در خصوص احداث تصفیه خانه نیز گفت: تصفیه خانه آب شرب جلفا با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد و با ظرفیت تولید روزانه آب برای ۴۲۰ هزار نفر یکی از طرح های اولویت دار این شهرستان مرزی بوده و مقرر است تا پایان سال ۱۳۹۵ به بهره برداری برسد.

شهرک صنعتی هادیشهر محقق نشده است

وی در پاسخ به اینکه احداث و تامین زیرساخت های شهرک صنعتی هادیشهر در چه مرحله ای قرار دارد بیان داشت: بر اساس تعهد و قول شرکت شهرک های صنعتی مقرر بود این شهرک ۹۵ هکتاری در سال ۱۳۹۲ آماده واگذاری به سرمایه گذاران باشد که تاکنون محقق نشده است.

محمودی در این رابطه افزود: البته عمده زیرساخت های لازم فراهم شده است و با تامین برق مورد نیاز، شهرک صنعتی هادیشهر به سرمایه گذاران واگذار می شود.

رسانه ها طلایه داران عرصه فرهنگ جامعه هستند

فرماندار شهرستان جلفا یکی از نیازهای اساسی جامعه را نهادینه سازی فرهنگ استفاده بهینه از منابع آب و محیط زیست اعلام کرد و افزود: رسانه ها بعنوان طلایه داران عرصه فرهنگ و اندیشه نقش بسیار موثری در تبیین و نهادینه سازی نیازها و برنامه های فرهنگی دارند.

این مقام مسؤل با استقبال از نقد و بررسی عملکرد دستگاه های اجرایی، نقد منصفانه را مورد تاکید قرار داد و گفت: لازمه توسعه و پیشرفت در هر جامعه شناسایی و رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *