آیا کشف ژن بی حجابی صحت دارد؟

حدود دو سال پیش خبری از کشف ژن بی حجابی توسط زوج جوانی تعجب همگان را بر انگیخت و هنوز هم این خبر در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود .و صحت و سقم ان از هیچ منبع یا مرکزی تائید نشده است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فرهنگ، “کشف ژن زن بی حجاب”، “ژن بی حجابی کشف شد”، “خداحافظ بی حجابی” و … شایعاتی است که اخیرا در فضای مجازی و به خصوص شبکه های اجتماعی موبایلی دست به دست می شود.

 
البته نکته مهم در خصوص این شایعه نام بردن یکی از خبرگزاری ها به عنوان منتشر کننده این خبر است. به متن این شایعه دقت کنید: خبرگزاری … نوشت یک زوج دانشجوی ایرانی موفق شدند برای نخستین بار در تاریخ بشریت، ژن عامل بی‏ حجابی را کشف کنند. یک دانشجوی دانشگاه جامعه الزهرا با کمک همسرش، که او نیز دانشجوست و در دانشگاه امام صادق تحصیل می کند، موفق به این کشف بزرگ شده ‏اند.
 
این درحالی است که این خبرگزاری از اساس انتشار چنین خبری را قویا تکذیب کرده است.
 
در این بین برخی هنرمندان هم اقدام به انتشار این شایعه در صفحه اینستاگرام خود کردند.
 
محراب قاسم خانی نویسنده همیشه معترض دنیای هنر در صفحه شخصی اینستاگرام خود پیش از اینکه از صحت خبر مطلع شود در دو پست متوالی به این شایعه که در یکی از خبرگزاری های نام آشنا با آن برخورد کرده بود پرداخت.
 
نکته جالب توجه این است که بعد از انتشار مجدد این شایعه لینک های خبری سال ۹۲ که در رسانه ها وجود داشت حذف شد و این خود حکایت دارد که خبر ژن بی حجابی از اساس غلط بوده و باز هم شیطنت و دروغ پراکنی در این قضیه دخیل بوده است تا عده ای به هر نحوی پوشش و حجاب اسلامی را به تمسخر بگیرند.
 
محراب قاسم خانی در این اینستا پست نوسته است:
 
امروز چشمم به یه خبر افتاد توى ,,,,, بهم نخندید ولى راستش چون سواد پزشکى و ژنتیک ندارم نفهمیدم این خبر جدیه یا شوخى. نوشته بود یه زن و شوهر پزشک از دانشگاه هاى الزهرا و امام صادق موفق شدن ژن بد حجابى رو کشف کنن. بعدشم دولت قبل بهشون براى تکمیل تحقیقات سرمایه و لابراتوار مجهز دادن و الان موفق شدن که واکسنش رو هم کشف کنن و قراره روى کودکان زیر هفت سال آزمایش کنن. حالا اینجا اگه دوستان پزشکى وجود دارن ممنون میشم که منو از این برزخ نجات بدن.
پ.ن اول: دوستانى هم که تخصص پزشکى ندارن مجبور نیستن نظر بدن. میتونن مثل من گوش بدن
پ.ن دوم: من تا امروز فکر میکردم اعتقاد به حجاب و اصول مذهبى یه موضوع تربیتى و اخلاقیه و ماجراش عمیق تر و معنوى تر از این حرفاست
پ.ن سوم: اگه این خبر واقعى باشه دوست دارم بدونم ژن دزدى و اعتیاد و خیانت و جنایت و این چیزا هم وجود داره؟ و اگه داره خیلى خوب میشه که این زوج واکسن اینها رو هم پیدا کنن.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *