وزیر آموزش و پرورش در تبریز:

۳۸ هزار معلم در سال تحصیلی جدید بازنشسته می‌شوند

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بازنشستگی ۳۸ هزار معلم در سال تحصیلی جدید، گفت: به ازای بازنشستگی این تعداد معلم نیروی انسانی جدیدی وارد بدنه آموزش و پرورش نمی‌شود.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، علی‌اکبر فانی در گردهمایی اعضای شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش و مدیران استانی آموزش و پرورش کل کشور، اظهار داشت: نخستین سری فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان سال ۹۵ وارد سیستم آموزش و پرورش خواهند شد و امسال از این دانشگاه نیز ورودی به بدنه آموزش و پرورش نخواهیم داشت.

وی با اشاره به کسری نیروی انسانی در دوره ابتدایی، گفت: ما در دوره ابتدایی با کسری شدیدی نیروی انسانی مواجه هستیم؛ در حالی که یک‌چهارم از نیروهای انسانی ما در دوره متوسطه دوم مازاد بوده و ما تلاش می‌کنیم این نیروها در دوره متوسطه اول و ابتدایی به کار گرفته شود.

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر ضرورت افزایش سهم بودجه آموزش و پرورش از بودجه دولت، اظهار داشت:‌ بر اساس گفت‌وگوهایی که در اجلاس وزرای آموزش و پرورش کشورها در کشور کره‌جنوبی صورت گرفت مقرر گردید سهم بودجه آموزش و پرورش از بودجه عمومی دولت تا سال ۲۰۳۰ به مرز ۲۵ تا ۲۶ درصد برسد.

فانی ادامه داد: سهم بودجه آموزش و پرورش از بودجه عمومی دولت در اواخر دولت هشتم بیش از ۱۵ درصد بود اما متأسفانه در طول دولت نهم و دهم این سهم به ۹.۱ درصد کاهش یافت.

وی با اشاره به اهتمام دولت برای افزایش بودجه آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر سهم بودجه آموزش و پرورش از بودجه عمومی دولت ۱۱.۲ درصد است که ما تلاش می‌کنیم در طی سال‌های آینده این سهم را افزایش دهیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مشکلات فرا روی وزارت آموزش و پرورش در تأمین مدرسه مسکن مهر، تصریح کرد: در حال حاضر در استان تهران در ۲ سایت مسکن مهر پردیس و پرند نیازمند ۲۵۰ مدرسه جدید هستیم.

فانی استفاده از پتانسیل بخش خصوصی در تأمین مدارس مورد نیاز آموزش و پرورش را یادآور شد و گفت: مدیران آموزش و پرورش باید تلاش مضاعفی در خصوص افزایش مشارکت‌پذیری در اداره‌کرد مدارس را در سرلوحه عمل خود قرار دهند.

وی از آمادگی کامل وزارت  آموزش و پرورش برای برگزاری پروژه مهر ۹۴ خبر داد و گفت: امسال ۱۳۰ میلیون جلد کتاب در وزارت آموزش و پرورش چاپ شده و در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

وزیر آموزش و پرورش به بحث رتبه‌بندی معلمان نیز اشاره کرد و گفت: رتبه‌بندی معلمان اقدام بسیار مفید و کارسازی برای ترمیم دریافتی معلمان است که در نشست حاضر نیز این موضوع به طور مبسوط مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *