وزیر آموزش و پرورش در تبریز:

۳۸ هزار معلم در سال تحصیلی جدید بازنشسته می‌شوند

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بازنشستگی ۳۸ هزار معلم در سال تحصیلی جدید، گفت: به ازای بازنشستگی این تعداد معلم نیروی انسانی جدیدی وارد بدنه آموزش و پرورش نمی‌شود.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، علی‌اکبر فانی در گردهمایی اعضای شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش و مدیران استانی آموزش و پرورش کل کشور، اظهار داشت: نخستین سری فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان سال ۹۵ وارد سیستم آموزش و پرورش خواهند شد و امسال از این دانشگاه نیز ورودی به بدنه آموزش و پرورش نخواهیم داشت.

وی با اشاره به کسری نیروی انسانی در دوره ابتدایی، گفت: ما در دوره ابتدایی با کسری شدیدی نیروی انسانی مواجه هستیم؛ در حالی که یک‌چهارم از نیروهای انسانی ما در دوره متوسطه دوم مازاد بوده و ما تلاش می‌کنیم این نیروها در دوره متوسطه اول و ابتدایی به کار گرفته شود.

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر ضرورت افزایش سهم بودجه آموزش و پرورش از بودجه دولت، اظهار داشت:‌ بر اساس گفت‌وگوهایی که در اجلاس وزرای آموزش و پرورش کشورها در کشور کره‌جنوبی صورت گرفت مقرر گردید سهم بودجه آموزش و پرورش از بودجه عمومی دولت تا سال ۲۰۳۰ به مرز ۲۵ تا ۲۶ درصد برسد.

فانی ادامه داد: سهم بودجه آموزش و پرورش از بودجه عمومی دولت در اواخر دولت هشتم بیش از ۱۵ درصد بود اما متأسفانه در طول دولت نهم و دهم این سهم به ۹.۱ درصد کاهش یافت.

وی با اشاره به اهتمام دولت برای افزایش بودجه آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر سهم بودجه آموزش و پرورش از بودجه عمومی دولت ۱۱.۲ درصد است که ما تلاش می‌کنیم در طی سال‌های آینده این سهم را افزایش دهیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مشکلات فرا روی وزارت آموزش و پرورش در تأمین مدرسه مسکن مهر، تصریح کرد: در حال حاضر در استان تهران در ۲ سایت مسکن مهر پردیس و پرند نیازمند ۲۵۰ مدرسه جدید هستیم.

فانی استفاده از پتانسیل بخش خصوصی در تأمین مدارس مورد نیاز آموزش و پرورش را یادآور شد و گفت: مدیران آموزش و پرورش باید تلاش مضاعفی در خصوص افزایش مشارکت‌پذیری در اداره‌کرد مدارس را در سرلوحه عمل خود قرار دهند.

وی از آمادگی کامل وزارت  آموزش و پرورش برای برگزاری پروژه مهر ۹۴ خبر داد و گفت: امسال ۱۳۰ میلیون جلد کتاب در وزارت آموزش و پرورش چاپ شده و در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

وزیر آموزش و پرورش به بحث رتبه‌بندی معلمان نیز اشاره کرد و گفت: رتبه‌بندی معلمان اقدام بسیار مفید و کارسازی برای ترمیم دریافتی معلمان است که در نشست حاضر نیز این موضوع به طور مبسوط مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.