آیت الله شبستری تاکید کرد

پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری در اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

امام جمعه تبریز بر پیگیری مطالبات رهبری در اجرای صحیح سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش تأکید کرد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، آیت الله محسن مجتهدشبستری، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در همایش یاوران نماز که با حضور وزیر آموزش و پرورش در تالار معلم تبریز برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مبانی مهم تأکید شده در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، توجه به آموزش اصول تربیت دینی و سبک زندگی اسلامی است.

امام جمعه تبریز بر پیگیری مطالبات رهبری در اجرای صحیح سند تحول بنیادین در آموزش وپرورش تأکید کرد و گفت: خوشبختانه وضعیت اقامه نماز در مدارس نسبت به سال‌های گذشته رو به بهبود است.

نماینده خبرگان رهبری با تأکید بر ایجاد ارتباط میان مدارس و مساجد یادآور شد: اگر در برخی مدارس فضای کافی برای اقامه نماز جماعت وجود ندارد، می توانند از مساجد مجاور نیز برای اقامه نماز استفاده کنند.

آیت الله شبستری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره سفارش آیات قرآن، احادیث و روایات معتبر وارده بر اقامه نماز اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم وعده داده که همواره و در همه حال یاوران دین خدا را حمایت خواهد کرد. یاوران دین خدا کسانی هستند که نماز به پا می دارند، زکات می پردازند و امر به معروف و نهی از منکر می کنند.

وی با بیان این‌که نماز شست و شو دهنده گناهان و هم چنین بازدارنده از سوق یافتن به سمت فسادهای اخلاقی در جوامع است، افزود: اقامه نماز امید بخشش خداوند در قلب انسان را جاری می سازد، نماز حقیقی فرد مؤمن را از گناه و میل به انحرافات باز داشته و ناخودآگاه فرد سمت و سویی خدایی می‌گیرد.

نماینده خبرگان رهبری در پایان خواستار ایجاد مشوق‌های درسی برای اقامه نماز اول وقت در مدارس شد و گفت: باید فلسفه نماز و اهمیت آن در مدارس به طور کامل تبیین شود، تا دانش آموزان بدانند که چرا در اسلام به نماز خواندن تاکید دارد، اگر اقامه نماز اول وقت در میان دانش‌آموزان نهادینه شود، بسیاری از معضلات برطرف خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *