حدادعادل: گام بعدی، ایجاد تسهیلات دانشگاهی برای دانش‌آموزان افغانستانی است

حدادعادل، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این کودکان و فرزندان مهاجرین افغانستانی هم فرزندان عزیز و شریف امت اسلام هستند و فرقی ندارند و باید به آنها هم رسیدگی شود.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، سرانجام بعد از مدت‌ها انتظار؛ مراحل اجرایی دستور رهبر انقلاب مبنی بر تحصیل همه کودکان مهاجرافغانستانی در مدارس ایران ؛ از چند روز پیش آغاز شده است.

این دستور تاریخ‌ساز و مهم، در اردبیهشت ماه امسال رسانه‌ای شد و بلافاصله بعد از رسانه‌ای شدن با استقبال وسیع جامعه ایران و افغانستان مواجه شد.در کنار آن مقامات دولتی نیز خیلی زود وارد میدان شدند. یک روز بعد از علنی شدن این دستور رهبر معظم انقلاب، سخنگوی دولت اعلام حمایت و آغاز مسیر اجرایی شدن این مسیر را اعلام کرد و بلافاصله دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی هم در گفتگویی اعلام کرد که مهاجران افغانستانی امسال مشکلی برای تحصیل نخواهند داشت و در انتها نیز این دستور با اعلام صریح وزیر آموزش و پرورش وارد مرحله رسمی اجرایی شدن شد.

حالا چند روز بعد از آغاز اجرایی‌شدن این دستور غلامعلی حدادعادل، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس سابق مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی تسنیم از این اتفاق اظهار رضایت کرده و می‌گوید: خوشحالیم که تسهیلات بیشتری برای تحصیل فرزندان افغانستانی‌های مهاجر مقیم ایران فراهم شده است و ما هم همیشه بر این مسئله تاکید داشته‌ایم و آرزوی دیرینه ما بود و خوشحالیم که سرانجام این توجه به کودکان مهاجر اجرایی شد.

حداد عادل می‌گوید: ما معتقدیم که در مورد این مهاجرین و خصوصا کودکان مهاجر افغانستانی وظایفی داریم که باید انجام دهیم. ان‌شاء‌الله هم وزارت آموزش و پرورش و هم مردم و جامعه ایران وسائل تحصیل این فرزندان را فراهم کنند و به این وظیفه بزرگ عمل کنند.

رئیس سابق مجلس شوری اسلامی معتقد است: این کودکان و فرزندان مهاجرین افغانستانی هم فرزندان عزیز و شریف امت اسلام هستند و واقعا با فرزندان خود ما فرقی ندارند و باید به آنها هم رسیدگی کامل و تام شود.

حدادعادل همچنین در مورد مرحله بعدی این طرح نظر جالبی دارد: من معتقدم که در آینده، باید برای تحصیلات این کودکان مهاجر در دانشگاه‌ها هم به همین ترتیب تسهیلاتی فراهم شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *