نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه

جلسه دادگاه متهم نفتی ۱۱ مهر ماه برگزار می‌شود/ مرتضوی از برخی اتهامات مبرا و در برخی اتهامات به رد مال و حبس محکوم شده است

سخنگوی دستگاه قضا گفت: در پرونده نفتی ۱۱ مهر ماه دادگاه آغاز می‌شود و در خصوص پرونده مرتضوی نیز وی از برخی اتهامات مبرا و در برخی اتهامات به رد مال و حبس محکوم شده است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، محسنی اژه‌ای در هشتاد و سومین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه گفت: ۸ وکیل مشغول مطالعه پرونده نفتی شامل آقای بابک زنجانی و دو متهم دیگر هستند که در این میان ۴ نفر وکیل از طرف وزارت نفت و ۴ وکیل از طرف دیگر متهمان مشغول به کار هستند.

وی گفت: پرونده بسیار سنگین است شامل ۲۰۹ جلد با ملزومات آن که هر جلد ۲۰۰ صفحه دارد.

اژه‌ای تاکید کرد: برای این پرونده جلسه دادگاه در تاریخ ۱۱ مهر ماه تعیین شده است.

وی پرونده دیگری که سنگین است را پرونده مربوط به آقای یدالله روز چنگ در خصوص مسایل ارزی عنوان کرد که دستگیر شده است و دادگاه وی از ۱۲ مرداد ماه آغاز شده است و پس از ۴ جلسه دادگاه کیفرخواست خوانده شد که دادگاه این پرونده ادامه دارد.

سخنگوی دستگاه قضا پرونده سنگین دیگر در این زمان را پرونده مرتضوی دانست و گفت: امروز حکم آن صادر شده است که من از جزئیات آن خبر ندارم و از آنجا که حکم قابل تجدید نظر است اجمالا می‌گویم که وی از برخی موارد اتهامی مبرا شده است و در برخی اتهامات دیگر به رد مال و حبس محکوم شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *