گشایش نمایشگاه نوشت افزار اسلامی ایرانی

مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه “نوشت افزار اسلامی ایرانی” با حضور جمعی از نمایندگان مجلس و چهره های فرهنگی در مرکز آفرینش های کانون پرورش فکری کودکان برگزار شد

به گزارش تبریز بیدار به نقل از نسیم، در ابتدای این مراسم سعید حسینی “مدیر عامل مجمع “نوشت افزار اسلامی ایرانی” ضمن اعلام اینکه “مقام معظم رهبری “فرمودند: فرهنگ مانند هوای سالمی است که باید در ان نفس بکشیم” اظهار کرد: واقعا در چندین سال اخیر مسائلی رخ داده که موجب زیر سوال بردن فرهنگی عمومی کشور شده است.

وی در ادامه اضافه کرد: دو.ستانی که همواره در این سالها همواره کنار ما قرار گرفتند، از فرآیندی کاری این نمایشگاه خبر دارند ولی خدمت آن دسته از دوستانی که تازه به فعالین این عرصه ملحق شدند، باید عنوان کنم که این نمایشگاه در آغاز کار خود در سال ۱۳۹۱ با دو برند فعالیت خود را آغاز کرد ولی اکنون آن عدد جای خودش را به ۵۰ برند فعال در این عرصه واگذار کرده است.

این مسئول با تاکید بر اینکه باید از فرهنگ عمومی خودمان محافظت کنیم، گفت: خوشحالم که در مقطع فعلی افراد و موسساتی را می بینم که در این عرصه به صورت جهادی کار می کنند وهمواره ادامه داشته باشد. باید یک جریان مستمر در جامعه مان شکل بگیرد تا از انحنا رفتن فرهنگ جلوگیری کند.

حسین در ادامه خاطرنشان کرد: امروز خیلی خوشحالم که تعداد محصولات بومی در این جشنواره سیر صعودی و جهشی پیدا کرده است و  این عزیزان شهرستانی محصولات فرهنگی خود را در تنیده می کنند با رسوم آداب خودشان و اثری را تولید می کنند که آن  محصول تبدیل به بخشی از هویت آن نوشت افزار و لوازم دیگر می شود. همین حرکت تلنگر ی را به دیگر مردم و مشاغلین حاضر در شهرستان ها وارد کرد و آنها هم تمایل به حضور در این بازار پیدا کردند.

وی صحبت های خود را اینگونه خاتمه داد: امیدوارم علاوه بر حوزه نوشت افزار،  اسباب بازی و پوشاک هم در بازار دارای الگوی مشخصی شود و این جریان حاکم در بازار همچنان حضورش در بازار مستمر باشد.

پس از سخنان مدیر عامل مجمع “نوشت افزار اسلامی ایرانی” از  “مهرداد بذر باش “نماینده هئیت رئیسه مجلس برای سخنرانی دعوت به عمل آمد و  وی در آغاز گفت: خیلی از استمرار حضور این نمایشگاه خوشحالمف امیدوارم بانیان این نمایشگاه بتوانند فرصت و موقعیت های برند سازی را در این نمایشگاه به خوبی برای سرمایه گذاران روشن کنند.

وی گفت: ما  امروز باید مدلی را طراحی کنیم و همه دوستان دست اندرکاران از آن محصول حمایت کامل وجامع به عمل بیاورند و محصول را الگو خود قرار بدهند تا بتوانیم از ان الگوی ثابت نهایت بهره فرهنگی و اقتصادی را کسب کنیم.

 این نماینده مجلس در ادامه بیان کرد: درسته که در این سالها با بی مهری مواجه شده ایم و وضعیت اقتصادی سختی را پشت سر گذاشتیم ولی با تمام محدودیت های که وجود دارد، باید بگوییم که این مسیر تولید و تقاضا  جایگاه ثبات خودش و بازارش را پیدا کرده است و همین مسئله حاکی از موفقیت تولیدکنندگان است.

بذرباش تصریح کرد: امروز ۲۰ درصد بازار را محصولات ایرانی کسب کرده است و و بازار ۱۲ میلیونی برای محصولات ایرانی شکل گرفته ، و به درآمد ۴هزار میلیارد رسیده ایم که اگر بخولهیم ابزار مکمل نوشت افزار را هم به حساب بیاوریم به درامد ۵ هزار میلیارد تومانی رسیده ایم.

وی در ادامه گفت: امروز تمام دنیا شیفته فوتبالی هستند که انگلیس ابداعش کرده ولی آمریکا محصولی به نام “فوتبال آمریکایی” را می سازد و با تبلیغاتی که به عمل می آورد این رشته ورزشی را محبوب ترین ورزش مردم این کشور به حساب می آید.ذ باید صدا وسیما و دیگر رسانه ها هم شرایطی را فراهم کنند تا ما هم بتوانیم محصولی که متناسب با ارزش های مذهبی و ملی خودمان هست را در بازار تزریق کنیم و بری آن برنامه تبلیغاتی خاص درنظر بگیریم.

“حامد علامتی” دبیر کل اتحادیه  انجمن اسلامی دانش اموزان دیگر سخنران این مراسم بود و اظهار کرد: رهنمودهای رهبری در حوزه تولید ملی جواب خوب ومثبتی داده و این اتفاقی که شکل گرفته الان منجر به جریان مستمر شده است. مخاطب این نمایشگاه نوجوانان هستند که دانش آموزان حال حاضر می تواند در آینده این افراد تاثیر می گذارد.

وی ادامه داد: یکی از مولف های  اصلی اقتصاد مقاومتی حول محور حمایت از تولیدات داخلی می باشد که البته این محصولات داخلی باید از جذابیت و تنوع های خاصی بهره ببرند تا بتوانند در بازار رقابتی عرض اندام کنند.

 پس از سخنان علامتی ” مهرداد بذر باش” به عنوان فرزند شهید و نماینده مجلس سومین نمایشگاه “نوشت افزار اسلامی ایرانی” را افتتاح کرد.

“سید احمد عبدوتی مدیرعامل بنیاد خاتم الاوصیا” ، “مهرداد بذرباش ” نماینده هئیت رئیسه مجلس، ” حامدعلامتی ” دبیر کل اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان و”سعید حسینی” مدیرعامل “نوشت افزار اسلامی ایرانی” و ….. حضور داشتند.

سومین دوره نمایشگاه  “نوشت افزار ایران اسلامی” از ۲۷ مرداد تا ۶ شهریور ماه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۲ شب در محل کانون مرکز پرورش فکری کودکان و نوجوان توسط مجمع “نوشت افزار اسلامی ایرانی” و کانون پرورش فکری کودک و نوجوان درخیابان حجاب میزبان علاقه مندان است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *