واکنش لطیفی به اعتراض جمعی از وکلا به تنهایی لیلا

محمدحسین لطیفی کارگردان “تنهایی لیلا” به اعتراضات جمعی از وکلای دادگستری که در نامه ای به رئیس سازمان صداوسیما مبنی بر نحوه نمایش نقش وکیل در این سریال انتقاد کردند؛ پاسخ داد و گفت: بی انصافی است که از مصداق ها قضاوت کلی کنیم.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از نسیم، محمحسین لطیفی کارگردان «تنهایی لیلا» در پاسخ به اعتراضات مطرح شده از جانب کانون وکلا مبنی بر نحوه بازنمایی این نقش با بازی علی صالحی در این سریال گفت: حساسیت سازمان صداوسیما نسبت به این موضوعات بعضا از خود اصناف بیشتر است و افرادی هم هستند که دلسوزانه و سخت گیرانه مسئولیت نظارت را در سازمان برعهده دارند.


وی در پاسخ به این که آیا از مشاور حقوقی هم در این سریال مشورت گرفته شده است، گفت: حامد عنقا نویسنده سریال خود در رشته حقوق تحصیل کرده است. اما اگر دقت کرده باشید در دو مقطع از سریال حسن پورشیرازی بازیگر نقش زرین، وکیل داستان را وکیل قلابی صدا می‌کند. این باعث تمایز او از سایر وکلای عزیز و محترم می‌شود که احتمالا این دیالوگ را نشنیده و دلخور شده اند.


این کارگردان خطاب به وکلا معترض ادامه داد: من از کانون وکلا می‌خواهم تا اجازه دهند تا کار پیش برود و نتیجه را ببینند. بی‌انصافی است که از مصداق‌ها قضاوت کلی کنیم. به نظرم بی دلیل به وکلا برخورده است. منظور ما آنچه که آن ها برداشت کرده‌اند، نبوده و نیست و همه را به یک چشم قضاوت نکرده‌ایم. اتفاقا به دلیل این که وکلا جزو قشر روشن بین جامعه هستند، به نظرم نباید اصلا به این موضوع اعتراض می‌کردند. ضمن این که به هر حال از بین قشر وکلا هم مانند سایر مشاغل هستند کسانی که شاید وظیفه شان را به درستی انجام ندهند و تخلف کنند.


پیش از این جمعی از وکلای دادگستری با نگارش نامه‌ای به رییس سازمان صداو سیما اعتراض خود را نسبت به بازنمایی نقش وکیل در سریال «تنهایی لیلا» اعلام کرده بودند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *