سازمان هواپیمایی پاسخگو نیست؛

تغییر شغل تاکسیران‌ها از مسافر کشی به دلالی بلیت

تاکسیران‌ها این روزها تغییر شغل دادند و توانسته اند به خوبی در قالب دلالی، بلیت‌های بسیاری را برای مسافران با قیمت‌های هنگفت تهیه کنند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، این روزها بازار بلیت چارتری در مسیر تهران – مشهد بسیار داغ شده به طوری که حتی برای خرید بلیت چارتری نیز بسیاری از مسافران سر دست می شکنند.

براساس این گزارش به گفته بسیاری از مسافران آ‍ژانس های مسافرتی  به خصوص در بخش هوایی تخلفات زیادی دارند به طوری که بلیت هواپیمایی با نرخ مصوب  170 هزار تومانی را به قیمت ۲۶۰ هزار تومان به فروش می رسند.

طبق گزارشات میدانی خبرنگار ما جولان دلالان درمیان هیاهوی بازار بلیت بسیار به چشم می آید و این در حالی است که به گفته بسیاری از مسافران، دلالان بلیت در قالب تاکسیرانان به خوبی در این بازار جولان می دهند.

 به طوری که بسیاری از تاکسیرانان با دریافت مبلغ هنگفت از مسافران آنها را به یک‌ آژانس هواپیمایی راهنمایی می کنند و بعد از چند دقیقه مسافر بلیت مقصد خودرابه راحتی دریافت می کند.

همچنین در بازار سیاه بلیت قیمت های نجومی بلیت قطار نیز به چشم می خورد به طوری در ایام ولادت امام رضا (ع) قیمت ها به ۱۵۰ هزار تومان نیز رسیده است.

براساس این گزارش این در حالی است که سازمان هواپیمایی در خصوص بلیت چارتری اعلام کرده بود که بلیت های چارتی تنها در قالب تور وجود دارد و فروش بلیت چارتی به صورت انفرادی ممنوع است.

همچنین این سازمان اعلام  کرده بود که نظارت خود را بر آژانس های هواپیمایی افزایش داده  و میزان تخلفات و گران فروشی بسیار کاهش یافته است.

این گزارش می افزاید: بر اساس تحقیقات میدانی و همچنین به گفته بسیاری از آژانس‌های هواپیمایی، قیمت‌های بلیت هواپیما در حال حاضر نه تنها ۳۰ درصد بلکه در برخی از آژانس‌ها ۸۰ درصد گران‌تر به مسافران فروخته می‌شود و بسیاری از آژانس‌ها گران‌فروشی را زیر سایه چارتری حفظ می‌کنند.

گفتنی است، بسیاری از مسافران معتقد هستند که وقتی به سیستم رزو بلیت و قسمت تورها در آژانس‌ها مراجعه می‌کنند، قیمت‌ها همان نرخ‌های مصوب است اما بعد از پیش‌خرید و مراجعه مسافران، آنها با قیمت‌های چند برابر و در قالب مابه‌التفاوت هزینه‌ها مواجه می‌شوند.

در همین حال، “مسعود اسعدی سامانی” در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه آژانس‌های هواپیمایی دارای ۲ مجوز “الف” و “ب” هستند، گفت: تعدادی از آژانس‌های هواپیمایی مجوز خود را از سازمان‌های هواپیمایی کشوری دریافت می‌کنند و تعدادی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری؛ و آژانس‌های دارای مجوز بند “الف” می‌توانند با شرکت‌های هواپیمایی قرارداد ببندند.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت‌های هواپیمایی هیچ مجوزی مبنی بر افزایش قیمت بلیت هواپیما در ایام عید صادر نکرده‌اند و آژانس‌های هواپیمایی سرخود این قیمت‌ها را افزایش داده‌اند.

این در حالی است که کرمانی دبیر انجمن آژانس های مسافرتی معتقد است که در حال حاضر میزان تخلفات آژانس های مسافرتی برای فروش بلیت چارتری  ویا بالاتر از نرخ مصوب نیست.

وی معتقد است : بسیاری از مسئولان تلفات آژانس های مسافرتی را بزرگنمایی جلوه می دهند.

براساس این گزارش تنها چند روز به  سالروز ولادت امام رضا (ع)باقی مانده و در این میان بسیاری از آژانس ها بیشترین سوءاستفاده را برای گران فروشی بلیت به نرخ های نجومی می کنند.

این در حالی است که با پیگری های انجام شده در چند روز گذشته مدیرکل نظارت بر آژانس های مسافرتی هیچ تمایلی برای  پاسخ گویی  به این تخلفات نداشته است ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *