۸۱ روستای محروم آذربایجان شرقی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی با اشاره به پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت در حوزه گاز رسانی به روستاها در استان، گفت: با افتتاح پروژه‌های روستایی، ۸۱ روستای استان در مناطق محروم و دور افتاده از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از روابط عمومی شرکت گاز آذربایجان شرقی، ولی‌الله دینی با اشاره به پروژه‌های آماده افتتاح شرکت گاز استان در هفته دولت، اظهار داشت: همزمان با این هفته، گاز رسانی به ۸۱ روستای استان در مناطق محروم و دور افتاده، افزایش دو برابری ظرفیت گاز ورودی کلانشهر تبریز، سامانه‌های تلفنی ۲۱۹۴ امور مشترکان و سیستم امداد مکانیزه ۱۹۴ در استان به بهره‌برداری خواهند رسید.


وی همچنین از آغاز اجرای عملیات فاز دوم خط انتقال گاز ورزقان – اهر منشعب از خط صادراتی ارمنستان به طول ۳۵ کیلومتر و گاز رسانی به بیش از ۱۰۰ روستای دیگر در هفته دولت نیز خبر داد و گفت:  فاز اول خط انتقال گاز ورزقان – اهر منشعب از خط صادراتی پروژه به طول ۴۰ کیلومتر در تابستان سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت گاز استان، با بیان اینکه تأمین گاز مس سونگون، تقویت گاز کارخانه نفلین سینیت سراب، پایداری گاز شمالغرب کشور و پایداری توسعه گاز و تقویت زیرساخت‌های استان از جمله مزایای احداث این خط است، افزود: با بهره‌برداری کامل از این پروژه تا ده سال آینده گاز طبیعی تمامی صنایع منطقه که شروع بکار می‌کنند تأمین خواهد شد.

دینی، بیشترین پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت را در حوزه گاز رسانی به روستاها در استان بیان کرد و خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از پروژه‌های روستایی ۶۵۰۰ خانوار روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد و این امر ناشی از رویکرد دولت در توسعه روستاها و مناطق محروم و همچنین ایجاد زیرساخت‌ها به منظور ایجاد اشتغال و ارزش افزوده است.

وی افزود: برای تکمیل و بهره‌برداری پروژه‌های قابل افتتاح،  اعتباری بالغ بر ۴۶۸ هزار و ۱۵۱ میلیون ریال هزینه شده و برای پروژه‌هایی که عملیات اجرایی آنها در این هفته آغاز خواهد شد، اعتباری بالغ بر ۶۵۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *