به پاس تلاش در راه‌اندازی مرکز ماده 16؛

وزیر کشور از استاندار آذربایجان شرقی قدردانی کرد

وزیر کشور و دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر از اقدامات دکتر اسماعیل جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی برای ایجاد مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان در استان قدردانی کرد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه شورای معاونین وزارت کشور از تلاش‌های استاندار آذربایجان شرقی و دیگر دست اندرکاران و اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان برای ایجاد و راه اندازی مرکز دولتی نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان ماده ۱۶ تبریز تقدیر کرد.

این مرکز، در زمینی به مساحت چهار هکتار و با شش سوله، در مجموع به مساحت شش هزار و ۸۰۳ مترمربع با اقدام جهادی و همکاری بین بخشی، آماده سازی و مورد بهره برداری قرار گرفت.

در این مجموعه که هفته پیش با حضور وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر افتتاح شد، خدمات درمانی، مشاوره ای، حرفه آموزی، مددکاری به بیماران و خانواده آنان و آموزش مهارت های زندگی ارایه می شود.

بر اساس ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر، معتادان متجاهر به مواد مخدر و روان گردان ها که به صورت داوطلبانه حاضر به ترک اعتیاد نیستند، با دستور مقام قضائی برای مدت یک تا سه ماه در مراکز دولتی و مجاز درمان و کاهش آسیب نگهداری می شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *