سعیدی:

صندوق آینده ساز مجوز قانونی ندارد/تخلفی دیگر از سازمان تامین اجتماعی

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی گفت: مجوز تاسیس صندوق آینده ساز، قبل از رای موافق کمیته فنی سازمان تامین اجتماعی صادر شد که هرگز مبنای قانونی نداشت.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد اسماعیل سعیدی  عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی با اشاره به غیر قانونی بودن مجوز صندوق آینده ساز اظهار کرد:

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در سال ۵۶ در خواست مجوز تاسیس صندوق اینده ساز را به سازمان تامین اجتماعی ارایه داد که شورای عالی تامین اجتماعی نیز این درخواست را برای بررسی و رای به کمیته فنی سازمان استعلام کرد اما شورای عالی قبل از اعلام رای کمیته، خود مجوز را برای تاسیس این صندوق کاملا غیر قانونی صادر کرد.

وی با بیان اینکه تمامی کارگران مشمول قانون کار باید تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی باشند تصریح کرد: اما در دهه ۶۰ مسئولان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، تمامی کارکنان و کارگران را در حالی که هیچ یک تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی نبوده اند به عضویت در صندوقی غیر قانونی موظف کرده اند.

سعیدی ادامه داد: پس از گذشت ۴۰ سال، کارگران تحت پوشش این صندوق، نامه هایی را به مجلس جهت اعتراض به سرباز زدن صندوق آینده ساز از اجرای تعهداتش، ارایه کردند 

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی تاکید کرد: با بررسی های صورت گرفته از سوی مجلس مشخص شد که در گذشته این صندوق با مجوز غیز قانونی از سوی تامین اجتماعی شروع به فعالیت کرده و این سازمان تاکنون نیز در مقابل این تخلف سکوت کرده است.

وی با بیان اینکه در جلسه اول کمسیون، یک ماده واحده ای را در قالب ماده ۴۹ ایین نامه پیشنهاد کرده ایم افزود: در جلسه ای که با حضور مدیرعامل صندوق، مسئولان سازمان تامین اجتماعی، جمعی از کارشناسان مربوطه و نمایندگان افراد تحت پوشش صندوق برگزار شد، کلیات طرح تعیین تکلیف بیمه اعضای صندوق آینده ساز به تصویب رسید. 

سعیدی در پایان گفت: کمسیون اجتماعی در جلسات آینده جرییات این طرح را  مورد بررسی قرار دادند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *