نتایج و حاشیه جلسه امروز شورای شهر؛

دبیری در سمتش ابقا شد/ نجفی: پول نداریم

صبح امروزجلسه انتخاب هیئت رئیسه در حالی برگزار شد که می توان غیبت چمنی نائب رئیس شورا را یکی از نکات قابل تامل در این جلسه برشمرد.

سرویس اجتماعی تبریزبیدار؛

 صبح امروزجلسه انتخاب هیئت رئیسه در حالی برگزار شد که می توان غیبت چمنی نائب رئیس شورا را یکی از نکات قابل تامل در این جلسه برشمرد.

براساس گزارش خبرنگار تبریزبیدار، شهرام دبیری پس از پشت سر گذاشتن تنها رقیبش ایران آهور با اختلاف ۱۹ رای به عنوان رییس شورای شهر تبریز برای سومین سال فعالیت در دوره چهارم انتخاب شد امری که میشد آن را از روزهای قبل نیز پیش بینی کرد.

پس از انتخاب دبیری محمد حسین جعفری نایب رئیس، حبیب شیری آذر سخنگو، جواد ششگلانی خزانه دار و رسول درسخوان به عنوان دبیر شورا انتخاب شد.
نتیجه انتخابات به شرح ذیل است:
شهرام دبیری: ۱۸ رای مثبت، ۱ رای ممتنع
محمد حسین جعفری: ۱۸ رای مثبت، ۲ رای ممتنع
حبیب شیری آذر: ۱۷ رای مثبت، ۳ رای ممتنع
جواد ششگلانی: ۱۸ رای مثبت، ۲ رای ممتنع
رسول درسخوان: ۱۸ رای مثبت/۲رای ممتنع

گفتنی است بعد از مشخص شدن نتایج انتخابات هیئت رئیسه، جلسه با حضور خبرنگاران به صورت علنی برگزار شد و برخی اعضای شورا به بیان نکته نظرات خود در خصوص انتخابات و برخی مشکلات شهر پرداختند. 

فریدون بابایی اقدم در ابتدای سخنانش با اشاره به بارش صورت گرفته دیروز  از مجموعه شهرداری بخصوص واحد خدمات شهری در خصوص جمع آوری آب های سطحی که متحمل زحمات بسیاری را  شدند تشکر کرد.

وی همچنین به مشخص شدن سرانجام بدهی نیروی انتظامی به شهرداری و لزوم فرهنگ سازی در حوزه پاکیزه نگه داشتن و عدم ریختن زباله به خیابان ها اشاره کرد.

حاجی پور نیز گفت: اعضای شورا و بدنه شهرداری می خواهند که تبریز را به شـأنی که در گذشته داشت برگردانند و در این راه حتما باید برای حل مشکل بافت فرسوده شهر که نزدیک به ۴۰درصد از بافت شهر را در برمی گیرد برنامه ریزی جامعی کرد.

حضرتی نیز طی اظهاراتی گفت: برای ترغیب کادر موجود در شهرداری و صرفه جویی بیشتر مالی بهتر است تمهیداتی بیندیشیم تا فرزندان کارمندان بجای پدرشان پس از بازنشستگی در شهرداری استخدام شوند.

پس از حضرتی نوبت ایران آهور شد تا به بیان نکته نظرات خود بپردازد، وی گفت: طبق طرح اسکان پایا قرار بود تا مرداد امسال ۱۷۵واحد مسکونی در قالب بهسازی بافت فرسوده احداث شود ولی هنوز خبری از آن نیست؟ 

اما این جلسه نیز بی حاشیه نماند، محمد حسن استوتچی در اظهاراتی به شهردار موضوع عدم دریافت حقوق کارگران شرکتی سازمان پارک ها متذکر شد که با پاسخ پول نداریم نجفی مواجه شد، استوتچی که از جواب شهردار متعجب گشت گفت: در خانه اول پدر منتظر می ماند بچه غذا بخورد بعد خودش غذا بخورد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *