تبریز بیدار بررسی می کند؛

تدبیر استاندار و دولت اعتدال بر خرابه های دولت قبل/ افتتاح ۴ هزار مسکن مهر سهند!

از عجایب تلخ روزگار است که دولتمردانی که خود را میراث دار خرابه های دولت قبل می دانند، برای قدرت نمایی خود همان خرابه ها را برای مردم افتتاح می کنند.

سرویس اجتماعی تبریزبیدار؛

سال هاست باشنیدن خبر شروع هفته دولت ناگهان ذهنمان به سمت افتتاح پروژه هایی می رود که بزرگی و کارآمدی آن ها را می شود ماحصل قدرت اقتصادی و اجتماعی دولت وقت دانست، لذا تمام دولت های روی کار آمده در بستر جمهوری اسلامی حداکثر تلاش خود را می کنند تا در این هفته بتوانند جوابگوی فشار افکار عمومی مبنی بر افتتاح پروژهای عمرانی اقتصادی باشند.

براین اساس دولتمردان تدبیر و امید نیز این هفته، روزهای پر ترافیک افتتاحیه طرح ها و پروژه های خود  را پشت سر گذاشتند و در این میان یکی از طرح هایی که سروصدای بسیاری را بپا کرد افتتاح چهارهزار واحدی مسکن مهر در فاز چهار شهر جدید سهند است.

بنا به گزارش روابط عمومی استانداری، اسماعیل جبارزاده که در معیت خود معاون وزیر راه وشهرسازی را نیز می دید درمراسم افتتاح این طرح ها اظهار داشت: پروژه های مسکن مهر در دولت قبل تصویب شد که در استان آذربایجان شرقی ۴۰ درصد واحدهای مسکن مهر توسط دولت قبل احداث شد و احداث بقیه پروژه های مسکن مهر به عهده دولت تدبیر و امید بوده است که با تلاش مسئولان امیدواریم تا پایان سال ۹۴ شاهد اتمام این پروژه در استان باشیم.

پروژه هایی که از کمترین خدمات زیر بنایی نیز بی بهره بودند

پس از افتتاح این پروژها برای آگاهی از کم و کیف آن ها سری به شهر سهند زدیم، در همان ابتدای حضورمان و پس ازگذر از میان بنرهای گرامیداشت حضور استاندار و معاون وزیر در این شهر جدید می شد به نکات قابل تامل و جالب بسیاری که توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کرد پی برد.

یکی از نکاتی که ذکر آن خالی از لطف نیست این است که حجم قابل توجهی از ۴ هزار مسکن مورد اشاره در فاز ۴ این شهر افتتاح شده است و این امر در حالی اتفاق افتاد که این فاز اساسا از هیچ گونه امکانات زیر بنایی برخوردار نمی باشد، فاز ۴عملا نه مدرسه ای دارد، نه درمانگاهی دارد نه حتی یک سوپرمارکتی که شما بتوانی کوچکترین احتیاجات خود را برآورده سازی.

شب که شد تاریکی به دلیل عدم تعبیه کوچکترین سیستم روشنایی شما را محکوم به خانه نشینی می کند. جاده های تازه آسفالت شده که فاقد استانداردهای لازم جهت تردد در آن ها است راننده را مجبور به رانندگی با حداقل ترین سرعت ممکن می کند، جوی های آبی که برای جمع آوری آب های سطحی نیز تدارک دیده شدند اصلا قابل استفاده نیستند.

از خیابان ها که بگذریم و وارد مجتمع های مسکونی شویم می توانیم عدم نظارت در ساخت آن ها را احساس کنیم برخی از مجتمع ها گاز داشتند برخی نه، برخی اصلا سیستم گازرسانیشان مشکل داشت، برخی دیگر از مجتمع ها هم گاز داشتند هم برق ولی از نعمت تلفن محروم بودند، برخی دیگر از مجتمع ها هم هنوز برخی از کارهای عمرانیش ناتمام مانده بود.کارگری در مجتمعی داشت دیوار را رنگ می کرد و کارگری در مجتمع کناری دیوار حیات را تکمیل می کرد، دپوی غیر اصولی خاک های حاصل از تسطیح مناطق امان کارگران را نیز برده است.

در گذر از میان مجتمع های موجود با نگهبانانی که تنها ساکن آنجا بودند به گفت و گو پرداختیم، یکی از نگهبانان عملا مساکن موجود در فاز۴ را غیرقابل افتتاح خواند و گفت: با چه اصولی این جا افتتاح شد؟ چند سال است که سرعت عملیات اجرایی در آن جا افت کرده است، اگر کسی نصف شب اینجا به چیزی نیازمند باشد نه ماشینی است نه دکتری نه مغازه ای.

پس از گفت و گو با نگهبانان به بازدید خود از این فاز ادامه دادیم و به نکته دیگری برخوردیم که برایمان خیلی جالب بود و آن دپوی کاملا غیر اصولی خاک های حاصل از عملیات اجرایی ساخت مساکن مهر بود طوری که اگر کوچکترین بادی می آمد می شد حال هموطنان خوزستانیمان را که ازطوفان شن و ماسه رنج می برند درک کرد.

حال با مشاهده این مکان می شود گفت که افتتاح آن ها کاملا نمایشی بوده و اصلا آماده بهره برداری نبودند و از عجایب تلخ روزگار این است، دولتمردانی که خود را میراث دار خرابه های دولت قبل می دانند، برای قدرت نمایی خود همان خرابه ها را برای مردم افتتاح می کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.