به جز دخانیات کشفیات قاچاق کالا افزایش یافت

افزایش ۴۱ درصدی کشفیات قاچاق در آذربایجان‌شرقی

دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان‌شرقی گفت: در پنج ماهه ۹۴ به نسبت سال قبل شاهد رشد کشفیات کالاهای قاچاق به میزان ۴۱ درصد هستیم.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، محمود چمنی در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان‌شرقی بر برنامه‌ریزی در زمینه نظارت بر کالاهای قاچاق تاکید کرد.

دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در ۵ ماهه ۹۴ به نسبت سال قبل شاهد رشد کشفیات کالاهای قاچاق به میزان ۴۱ درصد هستیم، گفت: این میزان افزایش دلیلی بر تلاش شبانه‌روزی تلاشگران این عرصه هست که شامل ۶ مورد کشفیات می‌شود که به جز دخانیات شاهد افزایش کشفیات در تجهیزات ماهواره‌ای، سی‌دی‌های مبتذل، مشروبات الکلی، مواد سوختی و مواد مخدر هستیم.

 وی ادامه داد: در زمینه مواد سوختی ۸۹ درصد افزایش کشفیات را داشته‌ایم و در مورد مواد مخدر نیز ۶ درصد، تجهیزات ماهواره‌ای ۹۱ درصد و سی‌دی‌های مبتذل ۱۵ درصد افزایش را داشته‌ایم.‌

دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان‌شرقی افزود: در زمینه کشف مشروبات الکلی ۴۷۲ درصد افزایش را داریم که زنگ خطری محسوب می‌شود و باید در این زمینه برنامه‌ریزی‌های فرهنگی و تربیتی را در نظر داشته باشیم.

وی بر افزایش هماهنگی‌ها میان دستگاه‌های متولی برخورد با موضوع قاچاق تاکید کرد و گفت: در این زمینه تشکیل جلسات هماهنگی در قالب کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان‌شرقی صورت می‌گیرد.

موسی خلیل‌الهی، دادستان تبریز نیز در این جلسه با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا نیازمند برنامه‌ریزی و تحرک است، گفت: باید بازرسی‌ها با حوصله و برنامه‌ریزی باشد و بازرسان نیز همت و توجه کافی داشته باشند و پائین بودن حقوق دلیلی بر عدم جدیت در کار نیست.

وی یادآور شد: اگر برنامه‌ریزی و تلاش جدی را نداشته باشیم نشست و برخاست و جلسات به نتیجه‌دهی موثر منجر نخواهد شد.

دادستان تبریز بر قاطعیت در برخورد با متخلفان تاکید کرد و گفت: اگر ۳۰ یا ۴۰ متخلف اقتصادی در یک منطقه وجود داشته باشند در برخورد با آنان کوتاهی به بهانه مشکل امنیتی صحیح نبوده و باید برخورد قاطع صورت گیرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.