عضو شورای سیاستگذاری کنگره استاد شهریار:

شخصیت انقلابی استاد شهریار باید برای جوانان ایرانی تبیین شود

عضو شورای سیاستگذاری کنگره بین المللی بزرگداشت استاد شهریار گفت: شخصیت انقلابی استاد شهریار باید به جوانان ایرانی شناسانده شده و به عنوان الگویی برای نسل های آینده معرفی شود.

به گزارش تبریز بیدار، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری آذربایجان شرقی، حجت الاسلام احمد حمیدی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره ای به تاثیرات برگزاری کنگره بزرگداشت استاد شهریار اظهار داشت: امروزه سایه سنگین هجمه های فرهنگی دشمنان بر روی جوانان ایرانی به خوبی قابل لمس است و در این میان باید به فکر معرفی الگوهای انقلابی و مذهبی به این جوانان باشیم.


معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز ادامه داد: استاد شهریار به عنوان شاعر و ادیبی معاصر دارای نقش بی بدیلی در اذهان عمومی است و جایگاه وی در شعر و ادبی فارسی بر کسی پوشیده نبوده و شخصیت مذهبی، دینی و انقلابی وی بر همگان شناخته شده است و همین بعد مذهبی شخصیت وی می تواند به عنوان الگویی برای تمامی جوانان معرفی شود.


حمیدی با اشاره به برگزاری این کنگره با تکیه بر بعد انقلابی و اخلاقی این شاعر بزرگ گفت: خوشبختانه این کنگره به شکل فرامنطقه ای و بین المللی برگزار می شود و همین امر سبب شده است نسبت به شناساندن این شاعر بزرگ به جهانیان در طول برگزاری این کنگره امیدوار باشیم.


وی در ادامه سخنان خود خاطر نشان شد: در طول برگزاری این جشنواره سعی در بررسی تاثیر استاد شهریار بر جهان اسلام داشته و حتی در این خصوص کشورهایی که دارای فرهنگ مشترک با ایران هستند مشارکت بالایی خواهند داشت.


عضو شورای سیاستگذاری کنگره بین المللی بزرگداشت استاد شهریار در خصوص نقش این مجموعه در برگزاری این جشنواره نیز گفت: شهرداری حامی برنامه های فرهنگی در شهر تبریز است و برگزاری این کنگره بزرگ هم مورد حمایت این ارگان قرار دارد.


 گفتنی است کنگره بین‌المللی بزرگداشت استاد شهریار با محوریت علمی «فرهنگ دینی و انقلابی» با حضور مقامات کشوری و استانی و همچنین جمعی از شهریارپژوهان و اصحاب فرهنگ و ادب از داخل و خارج کشور، ۲۵ و ۲۶ شهریورماه جاری در تبریز برگزار می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.