فرمانده سپاه عاشورا:

نقشه دشمن در تهاجم فرهنگی، نفوذ در درون و ایجاد بحران هویتی است

فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی با بیان اینکه نقشه دشمن در راستای تداوم شبیخون فرهنگی، نفوذ در درون و ایجاد بحران هویتی است، گفت: یکی از راهکارهای مقابله با این بحران، جلوگیری از فراموشی فرهنگ ایرانی و اسلامی و الگوسازی از شهدا است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا، سردار غلام‌عسگر کریمیان، در جلسه ستاد کنگره ۳۶ هزار شهید دانش آموز و شهیده شاخص ملی، اظهار داشت: همان طور که رهبرمان فرمودند عده‌ای می‌خواهند یاد و نام شهدا فراموش شود اما شما نباید بگذارید این اتفاق بیافتد، لذا اقداماتی از قبیل برگزاری یادواره شهدا حرکت خوبی برای معرفی شهدا و زنده نگه داشتن نام و یاد ایشان است.


وی افزود: فرهنگ عاشورایی و حماسه عاشورا ماندگار است و محبت اباعبدالله (ع) هرگز از دل‌ها پاک نمی‌شود اما ما نیز در راستای تثبیت و انتقال این فرهنگ رسالتی زینب گونه بر عهده داریم که باید آن را انجام دهیم.

فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی با بیان اینکه نقشه دشمن در راستای تداوم شبیخون فرهنگی و اجرای سناریوهای مختلف برای نفوذ در درون و ایجاد بحران هویتی است، خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای مقابله با این بحران، جلوگیری از فراموشی فرهنگ ایرانی و اسلامی، فرهنگ دفاع مقدس و الگوسازی از شهدا است.

نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس در تبریز برگزار می‌شود

کریمیان با اشاره به برگزاری کنگره ۳۶ هزار شهید دانش آموز و شهیده شاخص ملی، ادامه داد: در این کنگره حدود ۶۵۰ هزار مخاطب دانش آموز خواهیم داشت که همه با دل‌های پاک و به عنوان آینده سازان مملکت، تاثیرپذیری بالایی دارند که از الان باید روی آنها کار کرد و آنها را با فرهنگ دفاع مقدس آشنا ساخت.

وی با تاکید بر اینکه در دوران جنگ تحمیلی دوست از دشمن معلوم بود و خاکریزهایی بودند که مرز بین ما و دشمن را مشخص کنند اما امروز شرایط سخت‌تر است و به تعبیر مقام معظم رهبری امروز ما وسط میدان جنگ هستیم، اظهار داشت: در میدان جنگ کنونی دوست و دشمن از هم مشخص نیست، برای شناخت آنها باید بصیرت لازم را داشته باشیم و پیشنهاد من این است که نهضت تربیت روایتگری راه بیاندازید و در جهت تامین راویان فتح و راویان نور قدم بردارید.

فرمانده سپاه عاشورا در پایان از برگزاری نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس در آینده نزدیک در تبریز خبر داد.

برنامه دشمن زیر سوال بردن گفتمان انقلاب اسلامی و مقاومت است

حجت الاسلام کاملی‌فرد، نماینده ولی فقیه در سپاه عاشورا نیز در این جلسه با بیان اینکه برگزاری یادواره‌های شهدا دلیل دینی و شرعی دارد، گفت: از امام صادق (ع) روایت شده است که حضرت فاطمه (س) دو بار در هفته فاصله بین مدینه تا محل شهادت شهدای احد را طی می‌کردند تا به ایشان ادای احترام نمایند و حتی از آنها روایتگری و تجلیل نیز می‌کردند.

وی با تاکید بر اینکه برنامه دشمن زیر سئوال بردن گفتمان انقلاب اسلامی و مقاومت است، افزود: دشمن می‌خواهد به مردم ما چنین القاء کند که با مقاومت نمی‌توان به شرایط فعلی پاسخ داد و اهداف مورد نظر را تحقق بخشید اما در حقیقت رمز موفقیت و عبور از بحران، ایستادگی و مقاومت است و تا زمانی که این روحیه پابرجا باشد خطری انقلاب را تهدید نمی‌کند.

کاملی‌فرد افزود: دشمن از راه‌های مختلف می‌خواهد سلیقه مردم ما را تغییر دهد اما با اقداماتی چون برگزاری یادواره شهدا و معرفی شهدا به عنوان الگو می‌توان با این تهاجم مقابله کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *