رئیس فراکسیون صنایع دستی و گردشگری مجلس:

بازارچه دایمی صنایع دستی در تبریز راه‌اندازی می‌شود

رئیس فراکسیون صنایع دستی و گردشگری مجلس شورای اسلامی از راه‌اندازی بازارچه صنایع دستی در تبریز و در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، محمد اسماعیل سعیدی صبح امروز در آیین افتتاح ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی تبریز اظهار داشت: از معاون محترم استاندار آذربایجان شرقی قول گرفته‌ایم که هرچه سریع‌تر مجموعه‌ای را برای راه‌اندازی نمایشگاه صنایع دستی اختصاص دهند.


وی تصریح کرد: وجود ۸۰ رشته فعال صنایع دستی در آذربایجان شرقی راه‌اندازی نمایشگاهی دایمی را ضروری می‌کند تا بتواند این هنر صنعت استان را به جایگاه شایسته و مورد انتظارش برساند.

سعیدی با بیان اینکه جای خالی فراکسیون صنایع دستی طی سی سال اخیر در مجلس احساس می‌شد، اظهار داشت: با تشکیل این فراکسیون تصمیم داریم قدمی در جهت تقویت و حمایت از صنایع دستی برداریم و مشکلاتی را که متوجه این بخش است کمرنگ کنیم.

نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس، اظهار امیدواری کرد که ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی بتواند گام موثری در توسعه صنایع دستی به عنوان بخش مهمی از اقتصاد کشور بردارد.

سعیدی خاطرنشان کرد: اگر به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتی هستیم باید توجه بیشتری را به صنایع دستی معطوف کنیم چرا که فناوری و مواد اولیه صنایع دستی داخل کشور بوده و در این زمینه خودکفایی داریم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.