معاون اوقاف آذربایجان شرقی:

طرح مهر تحصیلی در آذربایجان‌شرقی اجرا می‌شود

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی همزمان با آغاز سال‌تحصیلی جدید، از اجرای طرح “مهر تحصیلی” برای دانش آموزان بی بضاعت در آذربایجان‌شرقی خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، حجت الاسلام والمسلین وحدت مشهوری، با اشاره به اینکه طرح «مهر تحصیلی» در مدارس آذربایجان شرقی اجرا می‌شود، اظهار داشت: درآمد موقوفات استان که با نیات رسیدگی به دانش آموزان بی بضاعت است، در این طرح هزینه خواهد شد.


وی افزود: از اول سال تحصیلی از محل نیات واقفین، ۸۵۰ بسته لوازم التحریر و هزینه تحصیلی با همکاری آموزش و پرورش استان در بین دانش آموزان بی بضاعت توزیع می‌شود.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، از اجرای طرح ابتکاری «وقف جمعی دانش آموزان» در آذربایجان شرقی نیز خبر داد و گفت: در این طرح با توجه به اینکه ۶۰۰ هزار دانش آموز در استان داریم، هر دانش آموز با پرداخت ۱۰ هزار ریال، به جمع واقفان خیر اندیش استان می‌پیوندد.

مشهوری با اشاره به اینکه با درآمد ۶ میلیارد ریالی این طرح، محلی خریداری خواهد شد، افزود: درآمد حاصل از محل خریداری شده، مقرر شد به نفع دانش آموزان بی بضاعت شناسایی شده که در پرداخت شهریه تحصیل مشکل دارند، هزینه شود.

وی هدف از اجرای این طرح را فرهنگ سازی وقف از سنین پایین عنوان کرد و افزود: برخی تصورشان از وقف مربوط به افرادی است که تمکن مالی دارند ولی همه می‌توانند با وقف جمعی، اقدامات بزرگی را انجام دهند.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، افزود: نمونه وقف جمعی، احداث بیمارستانی است که با مشارکت هزاران نفر صورت می‌گیرد که در آن، کمک هزار تومانی تا چند صد میلیونی امکان پذیر است.

مشهوری از هدایت موقوفات جدید به سمت نیازهای روز جامعه خبر داد و اظهار داشت: در مواردی مثل اطعام، احسان و عزاداری فراتر از نیازها موقوفه داریم ولی در حوزه‌های تحقیقات دانشگاهی، انرژی هسته‌ای، فضای مجازی، خبر و خبرنگاری برای نشر معارف اهل بیت (ع) و… نیاز بیشتری داریم که تلاش می‌شود با معرفی این حوزه‌ها به واقفین، موقوفات جدید را به سمت نیازهای روز هدایت کنیم.

وی افزود: در حوزه وقف جدید، وسعت زیادی وجود دارد که امیدواریم با کمک روحانیون و دانشگاهیان فرهنگ وقف در جامعه ترویج یابد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.