عضو اتاق بازرگانی تبریز:

قبل از اینکه به فکر جشن ثبت فرش تبریز باشیم، حرف دل فرش‌بافان را بشنویم

عضو اتاق بازرگانی تبریز گفت: قبل از اینکه به فکر محل برگزاری جشن ثبت فرش تبریز باشیم باید مسائل بسیار مهم‌تری مورد بررسی قرار گیرد و آن حرف دل فرش‌بافان و فعالان این امر است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، اسماعیل چمنی بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی برنامه‌های معرفی تبریز به عنوان پایتخت فرش دستباف جهان با گرامیداشت ثبت جهانی بافت فرش دستباف تبریز اظهار داشت: عده‌ای از خانواده بزرگ فرش در این زمینه دست‌اندرکار بوده‌اند تا فرش تبریز به عنوان یک برند جهانی ثبت و معرفی شود و امروز جای بسیاری از این افراد موثر در زمینه معرفی فرش خالی است.


وی گفت: در آذربایجان‌شرقی ۵۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم از فرش ارتزاق می‌کنند و این افراد که در بزرگ‌ترین بازار سر پوشیده جهان فعال هستند موجب این موفقیت شده‌اند و باید پس از این رفتار ما با فرش‌بافان نیز مطابق با استانداردهای جهانی باشد.

عضو اتاق بازرگانی تبریز گفت: معرفی تبریز به عنوان پایتخت فرش جهان نتیجه کار صدها هزار نفر است و باید حقوق فعالان خرد و کلان فرش تبریز مراعات شود.

وی با انتقاد از دستوری برگزار شدن جلسه بررسی موفقیت فرش تبریز بیان کرد: اگر از قبل مشخص می‌شد که جلسه به این صورت دستوری برگزار می‌شود از حضور در جلسه معذور می‌شدیم.

چمنی گفت: قبل از اینکه به فکر محل برگزاری جشن ثبت فرش تبریز باشیم باید مسائل بسیار مهم‌تری مورد بررسی قرار گیرد و آن حرف دل فرش‌بافان و فعالان این امر است.

عضو اتاق بازرگانی تبریز یادآور شد: اتفاقات بسیاری در حوزه فرش رخ داده تا این اتفاق جهانی ثبت شود و در این زمینه نباید به مسائل سطحی اکتفا کنیم.

عضو شورای شهر تبریز اظهار داشت: فرش دستباف باید در کنار صنایع دستی مورد توجه باشد و نمی‌توان این دو مقوله را از هم جدا دانست در عین اینکه فرش تبریز محصول فعالیت بسیاری از زحمت‌کشان این صنعت است و باید حرف دل‌های آنان و مسائلی که مطرح نشده بیان شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *