تجمع دانشگاهیان دانشگاه تبریز در محکومیت فاجعه ی منا،

دانشگاهیان دانشگاه تبریز بی کفایتی آل سعود در بروز حادثه منا را محکوم کردند

دانشگاهیان دانشگاه تبریز با برپایی تجمعی اعتراضی بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در مقابل مسجد دانشگاه تبریز نابخردی و بی کفایتی آل سعود در بروز حادثه منا را محکوم کردند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از ایسنا، دانشگاهیان دانشگاه تبریز با برپایی تجمعی اعتراضی بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در مقابل مسجد دانشگاه تبریز نابخردی و بی کفایتی آل سعود در بروز حادثه منا را محکوم کردند.

 

 دانشجویان، مسئولان و اساتید دانشگاه تبریز با حضور در مقابل مسجد این دانشگاه بی تدبیری و بی لیاقتی آل سعود را اعلام کرده و بر عدم توانایی آنها در مدیریت مراسم حج تاکید کردند.

 در پایان این مراسم بیانیه ای در جهت محکومیت اقدامات آل سعود قرائت شد. متن بیانیه به شرح زیر است:

  انا لله و انا الیه راجعون

حج ابراهیمی بزرگ ترین جلوه وحدت امت اسلام و تمسک به حبل متین الهی است که حاجیان با رنگ ها و نژادها و ملیت های مختلف برگرد خانه واحد می گردند؛ این عبادت توحیدی با شکوه ترین مظهر قدرت نمایی مسلمانان است که متاسفانه امسال بزرگ ترین عید مسلمانان با سوء مدیریت و بی تدبیری مسئولین دولت سعودی به روز عزای امت اسلام و حادثه ای تاسف بار و حزن انگیز تبدیل شد و حاجیان بیت الله الحرام در حرم امن الهی جان خود را از دست دادند.

 کشته شدن مسلمانان در منا، برای چندمین بار بی خردی و بی تدبیری آل سعود را آشکار نمود. این فاجعه امری نیست که از اذهان امت اسلامی پاک شود و دولت عربستان باید به مسئولیت خود در قبال زائران ضیوف الرحمان عمل نموده و عواقب این فاجعه را بپذیرد.

 دانشگاه تبریز ضمن تسلیت این فاجعه عظیم به ساحت امت اسلام ، مردم مسلمان و ولایی ایران و به ویژه خانواده های داغدار  جان باختگان و ضمن آرزوی غفران واسعه الهی برای آنان، از تمامی سازمان های جهانی و حقوق بشر، متفکران، آزادی خواهان و مجامع دانشگاهی می خواهد نسبت به سرنوشت همه مفقودین این فاجعه حساس بوده و تا تعیین سرنوشت آنان دست از پرسشگری و مطالبه برندارند.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *