پروژه ای که کند پیش می رود؛

تکمیل کمربند میانی تبریز و رهایی شهرک طالقانی از بار ترافیکی

پروژه های مسیر گشایی برای هر شهر و هر محله ای، یکی از مهم ترین پروژه ها محسوب می شود؛ از آن رو که به عنوان شریان های ارتباطی، برای محله و شهر مجال نفس کشیدن خلق می کنند؛ بخصوص برای محلاتی که در حاشیه شهر و بدون برخورداری از نقشه ها و اصول شهرسازی احداث شده اند، چنین طرح هایی حکم نجات بخش را دارد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، یکی از این پروژه ها، پروژه تکمیل کمربند میانی، حدفاصل زیرگذر خرمشهر تا میدان فاطمیه است که توسط شهرداری منطقه ۳ در حال اجرا است.

اجرای این طرح به این جهت حائز اهمیت است که رینگ ترافیکی میانی شهر را تکمیل و موجب روانی و تسهیل عبور و مرور در این منطقه از شهر و مسیرهای مربوط به آن می شود. مسلم این است که با تامین مسیرهای ترددی مناسب در هر نقطه ای از شهر، مبادلات تجاری، اجتماعی و فرهنگی آن جا نیز افزایش می یابد و موجب رونق و ارتقای ارزش افزوده املاک موجود در آن محدوده می گردد و این، همان هدفی است که در بخشی دیگر، برای این پروژه تعریف شده است.

همچنین با توجه به وضعیت ژئوپلتیک این مسیر، پاره ای اقدامات فنی و تخصصی مهندسی در اجرای طرح لحاظ شده است تا با شمع کوبی و احداث دیوار سنگی، از لغزش خاک و ریزش دیواره ها جلوگیری به عمل آید.

طبق اعلام شهرداری منطقه ۳، برآورد اولیه برای اجرای این طرح، ۹میلیارد و ۹۰۰میلیون ریال است و تا کنون ۱۲درصد از اقدامات اجرایی آن، انجام شده است.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *